pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Rusija – netradicinės orientacijos žmonių siaubas
tiesa.com

Nikita Guryananov, aukštosios Rusijos mokyklos studentas vadinamas „propogandistu“, o už tai baudžiama kalėjimu. Kokią nuomonę jis skleidžia? Tai geriausiai nusako jo viešai išplatintas video, kuriame vaikinas primena: „Nesvarbu, kas esi: gėjus, lesbietė, biseksualas ar transeksualas – esi žmogus. Esi tas, kas esi, bet dėl to niekas neturi teisės tavęs smerkti ar teisti. Ir tu neturi bijoti ar gėdytis savęs“, - įsitikinęs savo nuomonę dėstė jaunuolis. Tačiau prezidento Vladimiro Putino valdomojoje Rusijoje tai išskirtinė ir labai drąsi nuomonė. Už ją žmogus gali būti nubaustas pagal vieną naują baudžiamojo kodekso straipsnį, rašė portalas independent.co.uk.

 Naujas įstatymas, kuris vadinamas „Homoseksualų propagandos“ įstatymu,draudžia bet kokius netradicinės seksualinės orientacijos asmenų ryšius. Taip pat negalima kovoti už šių žmonių teises. Tiesa, praktiškai, kaip sakė Rusijos žmogaus teisių gynėjai, jie egzistuoti gali, tačiau turi niekam nekristi į akis, nesiafišuoti ir nieko nereikalauti. Paprastai šalia gyvenantieji didelio dėmesio nekreipia ir gėjų ar lesbiečių porų neskundžia. Bet...

Kada kyla problemos

Jeigu netradicinės seksualinės orientacijos pora viešai demonstruojas savo jausmus, reikalauja teisių ir nori, kad jų santykiai būtų pripažinti tradicinių porų atžvilgiu, tuomet kyla daug problemų. Jie paprastai baudžiami pagal jau minėtą įstatymą. Taip pat pasakojama, kad įsigaliojus naujam teisės aktui homofobai pasijuto nebaudžiami – smurto atvejų prieš gėjus, lesbietes ir kitus netradicinės seksualinės orientacijos žmones smarkiai išaugo.

Gėjų ir lesbiečių poros pripažino, kad sumaniai slepia savo santykius, nes grėsmė netekti darbo, būtų sumuštam ar net nužudytam daugiau nei reali. Ypač slapstosi tos poros, kurios kartu augina vaikus.

Masha Gessen,46-erių žurnalistė, kartu su savo gyvenimo drauge augina tris vaikus. Tik priėmus naują įstatymą šeima emigravo į Jungtines Valstijas, nes pasilikti tėvynėje buvo per daug rizikinga. Rusijoje tokios poros iš karto išgirdo aiškius pavojaus signalus. Teisininkai ir valdžios atstovai teigė sukursiantys egfektyvų mechanizmą, kaip greitai iš vienos lyties asmenų atimti vaikus. Pasak moters, jos nelaukė nei minutės. Kai tik susitvarkė reikiamus dokumentus, iš karto išvyko ir sugrįžti neplanuoja.

Tolerancija=iškrypėliai

Tačiau Rusijos politikams toks įstatymas atrodo geras pasirinkimas, kuris dar atspindi ir tautos daugumos nuomonę. Pasak teisininko Vitalyjaus Milonovo, net 85 proc. rusų pasisako prieš homoseksualių asmenų santykius. Vyriškis įsitikinęs, kad krikščioniškoje šalyje, o būtent tokia yra Rusija, tokie santykiai neįmanomi ir niekada nebus toleruojami. „Tolerancija mums liepia suprasti iškrypėlius. Mes atsisakome ir to nedarysime. Dar niekas negimė gėjumi“, - savo pažiūras britų portalui dėstė rusas.

Garsios grupės „Pussy Riot“ narė Yekaterina Samutsevich įsitikinusi, kad jeigu anksčiau žmonės dar nepritarė tokiam kitokių pažiūrų žmonių pasmerkimui dėl to, kad nemėgo V. Putino, tai dabar homofobų gretos auga labai sparčiai, nes į procesą pasijungė Ortodoksų bažnyčia. Jauna moteris teigė, kad pirmiausia reiktų šviesti tėvus, kurie neturi absoliučiai jokių žinių apie gėjus ir jų bendruomenę. Sužinoję apie savo atžalos netradicinę orientaciją, jie gal galvoja, kad vaikas sergas ir ieško gydymo būdų.

Savo istoriją pasakojo ir kitas gana žymus Rusijoje žmogus – gėjus Alexei Davydov. Praėjusiais metais 36-erių vyras mirė nuo inkstų nepakankamumo, bet viename iš paskutinių savo interviu jis atskleidė, kodėl pradėjo kovoti už gėjų teises. „Niekada neplanavau ir nenorėjau būti aktyviu kovotoju už gėjų teises, tačiau vieną dieną mano draugas buvo nužudytas. Tada viskas pasikeitė“.

Jis papasakojo, kad artimieji ilgai bandė grąžinti jį į „normalų gyvenimą“, tačiau kai pavargo kovoti su netinkamu A. Davidovo gyvenimo būdu jie užsakė jo draugo žmogžudystę.

2014 01 13 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt