ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Rusija paleido į kosmosą dar 36 britų telekomunikacijų palydovus
BNS

Iš Rusijos Tolimuosiuose Rytuose įsikūrusio kosmodromo „Vostočnij“ pirmadienį pakilo raketa „Sojuz“, nešanti 36 britų telekomunikacijų ir interneto palydovus, pranešė rusų kosmoso agentūra „Roskosmos“.

Londone įsikūrusi bendrovė „OneWeb“ siekia užbaigti žemosios orbitos palydovų tinklą, kuris teiks geresnį plačiajuostį ryšį ir kitas paslaugas pasaulio šalims.

Bendrovė lenktyniauja dėl interneto teikimo per palydovus atokioms pasaulio vietovėms su JAV milijardieriumi Elonu Musku ir internetinės prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėju Jeffu Bezosu.

„Roskosmos“ paskelbtose nuotraukose matyti, kaip raketa „Sojuz“ pakyla į ūkanotą padangę pirmadienio rytą 7 val. 14 min. vietos (1 val. 14 min. Lietuvos) laiku.

„Visi palydovai sėkmingai išvesti į tikslines orbitas ir perduoti klientų kontrolei“, – nurodoma „Roskosmos“ pranešime.

„Misija – sėkminga!“ – tviteryje paskelbė „OneWeb“.

JK bendrovė planuoja, kad jos pasaulinis komercinis interneto tinklas, kurį sudarys maždaug 650 palydovų, pradės veikti ateinančiais metais.

Per pirmadienio startą į kosmosą iš Rusijos pakilo jau trečioji palydovų partija. Praėjusį mėnesį ir gruodį iš „Vostočnij“ į orbitą buvo paleista dar po 36 palydovus.

Pirmieji šeši „OneWeb“ palydovai buvo paleisti rusiška raketa „Sojuz“ iš Kuru kosmoso centro Prancūzijos Gvianoje 2019 metų vasarį.

Pernai bendrovė iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane paleido dar 68 aparatus.

„Vostočnij“ yra vienas svarbiausių Rusijos kosmoso projektų, skirtų sumažinti priklausomybę nuo Baikonuro kosmodromo, kurį Maskva šiuo metu nuomojasi iš Kazachstano.

Šio objekto statybos atsilieka nuo grafiko; jas jau daugelį metų temdo įvairios kontroversijos, įskaitant korupcijos skandalus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 26 15:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt