trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Rusija pateikė EŽTT skundą dėl Ukrainos
BNS
Pixabay
Rusijos vėliava

Rusija pirmą kartą kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) su skundu prieš kitą valstybę, apkaltindama Ukrainą „sisteminiais“ žmogaus teisių pažeidimais.

„Rusijos Federacija kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą su tarpvalstybiniu skundu dėl Ukrainos, remdamasi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 33 straipsniu“, – nurodė Rusijos generalinė prokuratūra.

Tai pirmas kartas, kai Rusija pateikia tarpvalstybinį skundą EŽTT.

„Kreipimusi siekiama atkreipti Europos teismo ir visos pasaulinės bendrijos dėmesį į Ukrainos valdžios vykdomus šiurkščius ir sisteminius žmogaus teisių pažeidimus, tarptautiniame teisiniame lauke užfiksuoti daug nusikalstamos veiklos faktų, priversti Ukrainos valdžią nutraukti tokią veiklą, atlikti deramą tyrimą ir nedelsiant patraukti atsakomybėn kaltuosius, atkurti taiką ir santarvę Ukrainos teritorijoje“, – pranešė Generalinė prokuratūra.

Daugumą skundų EŽTT teikia pavieniai asmenys, žmonių grupės, kompanijos ar susivienijimai, bet juos gali teikti ir valstybės. Tokia galimybė numatyta Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 33 straipsnyje; jame sakoma, kad bet kokia šalis gali pateikti Teismui skundą dėl bet kokio kitos šalies galimai įvykdyto Konvencijos ir protokolų nuostatų pažeidimo.

Nuo Konvencijos įsigaliojimo 1953 metais EŽTT buvo pateikta kiek mažiau nei 30 tarpvalstybinių skundų. Prieš Rusiją paduoti keturi Sakartvelo ir devyni Ukrainos skundai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 22 12:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt