šeštadienis, liepos 4 d.
Rusija pranešė apie rekordinį per parą nuo COVID-19 mirusių žmonių skaičių
BNS

Rusija penktadienį pranešė apie rekordinį per parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirusių žmonių skaičių – 232, o Maskvos valdžia paskelbė miesto mirčių skaičius siekdama išsklaidyti įtarimus, kad jais manipuliuojama.

Sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad bendras mirties nuo koronaviruso atvejų skaičius Rusijoje yra 4 374. Bendras užsikrėtimo atvejų skaičius yra 387 623, trečias pasaulyje po JAV ir Brazilijos.

Naujų užsikrėtimo atvejų skaičius šeštą dieną iš eilės nesiekia 9 tūkst. ir yra 8 572. Taip pat pranešama, kad iš viso jau pasveiko 159 257 COVID-19 sirgę žmonės.

Pareigūnai prognozavo, kad gegužę COVID-19 aukų bus daugiau nei balandį, ir tai siejo su pacientų, kurie į ligonines buvo paguldyti per epidemijos piką prieš kelias savaites, mirtimis.

Labiausiai epidemija paveikė Maskvą, kur užregistruoti 2 332 nauji užsikrėtimo atvejai.

Sostinės pareigūnai ketvirtadienį paskelbė mirčių balandžio mėnesį skaičius, bandydami nuslopinti pareiškimus, kad pranešama ne apie visus mirties atvejus siekiant menkinti krizės mastą.

Sveikatos apsaugos pareigūnai nurodė, kad praėjusį mėnesį Maskvoje dėl koronaviruso mirė iš viso 636 žmonės, nors anksčiau buvo skelbta apie 639 aukas.

Maskvos sveikatos apsaugos departamentas taip pat paskelbė, kad dar 756 žmonės, kuriems testais buvo nustatytas koronavirusas, „mirė dėl kitų priežasčių“. 360 iš šių atvejų virusas padidino gretutines pacientų sveikatos komplikacijas.

Be to, 169 atvejai buvo patvirtinti skrodimu, nors testų rezultatai buvo neigiami.

Remdamiesi šiais skaičiais pareigūnai nurodė, kad Rusijos sostinėje balandžio mėnesį užregistruotas 1 561 su koronavirusu susijęs mirties atvejis, ir pridūrė, kad šis skaičius „neabejotinai yra mažesnis“ nei aukų skaičiai Niujorke ir Londone.

Rusija sako, kad mažą COVID-19 aukų skaičių jos teritorijoje lemia masinis testavimas, kurio metu identifikuojama daug atvejų, kai ligos simptomai būna nestiprūs ar nepasireiškia apskritai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 29 13:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt