šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Rusija pristatė Sočio žiemos olimpinių žaidynių simbolį
tiesa.com

Olimpinė ugnis Rusijos Juodosios jūros kurorte Sočyje suliepsnos kitų metų vasario 7-ąją. Tačiau įtemptas pasiruošimas svarbiam sporto įvykiui vyksta jau turbūt daugiau nei metus. Vienas svarbiausių žaidynių akcentų – deglas buvo pristatytas šiandien.

Grakštus sidabrinės ir juodos spalvų deglas pagamintas iš aliuminio ir yra 95 centimetrų aukščio plunksnos formos. Šio deglo viduryje – skaičiai raudona kiaurymė. Pasak organizatorių, matinė sidabrinė deglo spalva reiškia ledą, raudona simbolizuoja ugnį ir tai tarsi aliuzija į Sočį supančius kalnus.

Pasak menininko, kuris vadovavo kūrybininkų komandai, šis deglas sukurtas remiantis Ugnies Paukštės ideologija ir simbolizuoja „sėkmę ir laimę, kurios mes visi siekiame“, pranešė Rusijos ir Lietuvos žiniasklaidos priemonės.

Aiškinama, kad Ugnies Paukštė – tai mistinis rusų liaudies pasakų padaras, pasižymintis magiškomis galiomis ir padedantis garsiam caraičiui.

Tradiciškai deglo kelionė per šalis, kuriose anksčiau vyko žiemos Olimpinės žaidynės, prasidės šių metų spalio pradžioje. Tiesa, kol kas nėra iki galo aišku, ar šis maršrutas ir liks toks tradicinis. Mat Rusija iš pradžių svarstė galimybę nuskraidinti olimpinę ugnį į Tarptautinę kosminę stotį. Kokių nors žinių, kad šio plano atsisakyta arba jis pakeistas nauju, nėra.

2013 01 14 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt