antradienis, spalio 4 d.
Rusija ruošia kibernetinį Ukrainos rėmėjų puolimą
BNS
Pixabay

Penkios šalys sąjungininkės, įskaitant Jungtines Valstijas, trečiadienį perspėjo, kad nuolat atnaujinami žvalgybos duomenys rodo, jog Rusija ketina surengti galingų kibernetinių atakų prieš valstybes, remiančias Ukrainą.

Žvalgybos srityje glaudžiai bendradarbiaujančios vadinamosios „Penkių akių“ grupės, sudarytos iš JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Australijos ir Naujosios Zelandijos, narės nurodė, kad Maskva taip pat gali skatinti esamas kibernetinių nusikaltėlių grupes rengti atakas prieš vyriausybes, institucijas ir verslo įmones.

„Atnaujinami žvalgybos duomenys rodo, kad Rusijos vyriausybė tyrinėja galimybes potencialioms kibernetinėms atakoms, sakoma „Penkių akių“ oficialiame perspėjime apie kibernetinę grėsmę.

„Dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą organizacijos regione ir už jo ribų gali būti paveiktos intensyvėjančios žalingos kibernetinės veiklos, – nurodoma pranešime. – Ši veikla gali būti atsakas į Rusijai primestą beprecedentę ekonominę kainą, taip pat į materialinę paramą [Ukrainai], teikiamą Jungtinių ir JAV sąjungininkių bei partnerių.“

Be to, „kai kurios kibernetinių nusikaltėlių grupuotės neseniai viešai pažadėjo paramą Rusijos vyriausybei“.

„Kai kurios grupės taip pat grasino vykdyti kibernetines operacijas prieš šalis ir organizacijas, teikiančias materialinę pagalbą Ukrainai“, – sakoma pranešime.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną Vašingtonas ne kartą perspėjo, kad Maskvos kampanija gali apimti reikšmingo masto kibernetines atakas prieš Kyjivą ir jo rėmėjus Vakaruose.

Tačiau kol kas tokių reikšmingų atakų nebuvo.

Pastarosiomis savaitėmis Maskva atitraukė pajėgas iš Ukrainos šiaurinės dalies, nesugebėjusi užimti Kyjivo. Nuo tada dažniau buvo skelbiama prognozių dėl galimų kibernetinių atakų prieš NATO šalis, aprūpinančias Ukrainą ginkluote ir griežtinančias sankcijas Rusijai.

Trečiadienį paskelbtame perspėjime, kad Rusijos vyriausybės remiami kibernetiniai veikėjai turi galimybių trikdyti kompiuterinių tinklų darbą, pavogti didelius kiekius duomenų ir išlikti nesusekti, įdiegti žalingas programas ir paralyžiuoti tinklus paskirstytomis paslaugos trikdymo atakomis (DDoS).

Pranešime minimos keliolika grėsmę keliančių kompiuterinių įsilaužėlių grupių, pavaldžių Rusijos žvalgybai ir kariuomenei arba veikiančių savarankiškai.

„Penkių akių“ grupė perspėjo, kad bandydama imtis priemonių prieš kai kurias šalis Maskva gali ypač taikytis į jų svarbią infrastruktūrą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 04 21 15:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt