antradienis, rugpjūčio 9 d.
Rusijoje, kaip ir Baltarusijoje, veikia „geležinkelių partizanai“?
Alfa.lt
Telegram
Tariamas sabotažas prieš Rusijos geležinkelius Briansko regione.

Nuo vasario pabaigos žiniasklaida ir socialiniai tinklai pranešė apie mažiausiai 23 išpuolius prieš Rusijos armijos komisariatus įvairiuose regionuose, suskaičiavo „The Insider“. Iš šių 23 išpuolių 20 buvo padegimai, daugiausia su Molotovo kokteiliais. Kai kuriuos išpuolius filmavo patys padegėjai. Pernai panašių incidentų nebuvo, rašo leidinys „Meduza“.

Keli įtariami padegėjai buvo sulaikyti. Tarp jų buvo Ilja Farberas.

„Norėjau sužinoti, ką sugebu. Ar aš galiu... tai padaryti, – sakė jis pareigūnams.

Prasidėjus karui su Ukraina, Rusijoje taip pat padaugėjo geležinkelių avarijų. „The Insider“ apskaičiavo, kad, remiantis žiniasklaidos pranešimais, kovo–birželio mėn. įvairiuose regionuose nuo bėgių nuvažiavo 63 krovininiai traukiniai. Tai beveik pusantro karto daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Nelaimingi atsitikimai dažniausiai įvyko Vakarų ir Pietvakarių Rusijoje, kartais netoli karinių dalinių. Vienas iš tokių atvejų – balandžio mėnesį sugadintas geležinkelio tiltas Belgorodo srityje, pasienio regione.

Birželio mėnesį žurnalas „RŽD-Partnior“, remdamasis „Gosželdornadzor“, rašė, kad daugiau kaip 55 proc. krovininių traukinių avarijų per pastaruosius keturis mėnesius buvo susijusios su bėgių būkle. Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) bent kartą pranešė, kad sulaikė asmenis, kurie, kaip įtariama, rengėsi sabotažui „transporto infrastruktūros objekte“ Belgorodo srityje.

Gegužės mėnesį „Telegram“ kanalas „Saugokis naujienų“, nenurodydamas savo šaltinių, rašė, kad FSB ieško tam tikros „karingos anarchokomunistinės organizacijos“ narių, kurie paviešino informaciją apie sabotažą prieš geležinkelius Maskvos srityje. Į įvykio vietą nuvykę teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad kažkas iš dalies sugadino bėgius atkarpoje, vedančioje į Rusijos gynybos ministerijos 12-osios vyriausiosios valdybos, atsakingos už branduolinius ginklus, mokymo ir taktikos centrą.

„The Insider“ atskleidė, kad prasidėjus karui žmonės, pasivadinę „Kovinės anarchokomunistų organizacijos“ (BOAK) nariais, „Telegram“ programėlėje pradėjo skelbti instrukcijas, kaip inscenizuoti nelaimingus atsitikimus geležinkelyje ir reklamuoti savo sėkmingas operacijas. Jie prisiėmė atsakomybę ne tik už traukinių sabotažą, bet ir už kariuomenės verbavimo centrų, mobiliojo ryšio bokštų ir provyriausybinių aktyvistų automobilių padegimą.

„The Insider“ rašo, kad BOAK tapo „aktyviausia ardomąja jėga“ Rusijoje nuo karo pradžios. Su leidiniu susisiekę BOAK nariai teigė, kad organizacija egzistuoja jau kelerius metus, tačiau viešai apie save prabilo tik prasidėjus karui. Pasak „The Insider“ pašnekovų, sabotažo geležinkelyje idėja kilo prasidėjus „geležinkelių karui“ Baltarusijoje.

„Sabotažas geležinkelyje yra palyginti lengvai įvykdomas ir labai veiksmingas būdas padaryti žalos priešo kariuomenei. Ir su minimaliu pavojumi civiliams, jei bus tinkamai įvykdyta. [...] Visa tai gali smarkiai susilpninti Rusijos ginkluotąsias pajėgas ir turėti įtakos tam, kaip greitai baigsis karas“, – teigė BOAK.

Organizacijos narys Ivanas sakė, kad anarchistinis partizaninis judėjimas Rusijoje yra decentralizuotas. Balandžio mėnesio duomenimis, visoje šalyje veikė nuo 20 iki 40 jos ląstelių, teigė Ivanas. „Geležinkelių karo“ dalyviams nereikia jokių specialių mokymų – užtenka BOAK instrukcijų. Nuo karo pradžios ji bando rinkti aukas internetu ir paleido „Telegram“ botą, kad pritrauktų naujų narių.

BOAK atstovas „The Insider“ teigė, kad „ląstelės“ prisiėmė atsakomybę už Žemutinio Naugardo aktyvisto, rinkusio aukas Rusijos kariuomenei, automobilio sudeginimą. „Tarp mūsų yra ir anarchistų, ir nacionalistų (tačiau pastarųjų yra mažiau). Kiekvienas jų turi savo istoriją. Esame antisisteminė organizacija, politinio valdymo subtilybes išsiaiškinsime po to, kai režimas žlugs arba bent jau susilpnės“, – sakė jis.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 07 08 11:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt