pirmadienis, birželio 1 d.
Rusijoje pirmąkart nuo gegužės 1-osios užfiksuota mažiau kaip 9 000 naujų COVID-19 atvejų
Alfa.lt

Rusija pirmadienį pranešė, kad šalyje per parą nustatyta mažiau kaip 9 000 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų – pirmąkart nuo gegužės 1-osios, pareigūnams skelbiant, kad epidemiologinė padėtis stabilizuojasi.

Sveikatos apsaugos pareigūnai nurodė, kad nuo sekmadienio šalyje patvirtinti 8 926 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras jų skaičius padidėjo iki 290 678. Pagal šį rodiklį Rusija yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

Vis dėlto užsikrėtusiųjų per parą skaičius buvo mažiausias nuo gegužės 1-osios, kai Rusija buvo paskelbusi apie 7 933 naujus COVID-19 atvejus.

Rusijos vartotojų teisių agentūros „Rospotrebnadzor“ atstovė Ana Popova savaitgalį sakė, kad naujai fiksuojamų užsikrėtimo atvejų skaičiai mažėja ir kad šalis „juda link stabilumo lygio, kurio visi laukėme“.

Šalyje praeitą savaitę buvo pradėta švelninti karantino suvaržymus, taip pat buvo paskelbta, kad birželio pabaigoje bus atnaujintos nacionalinės futbolo lygos rungtynės.

Sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį pranešė, kad COVID-19 epidemija pareikalavo dar 91 žmogaus gyvybės. Šis skaičius buvo mažesnis už fiksuotą šeštadienį (119), kuris buvo didžiausias nuo protrūkio pradžios.

Iki šiol šalyje patvirtinta 2 722 COVID-19 pacientų mirtis.

Rusijoje mirštamumas yra daug mažesnis negu kitose pandemijos smarkiai paveiktose šalyse, bet kritikai reiškė abejones dėl pateikiamų skaičių ir kaltino tarnybas fiksuojant ne visas aukas, kad padėtis atrodytų esanti geresnė.

Rusijos sveikatos apsaugos pareigūnai sakė, kad viena iš priežasčių, kodėl mirštamumo rodikliai šalyje mažesni – jog prie COVID-19 aukų priskiriami tik asmenys, mirę nuo infekcijos komplikacijų.

Vicepremjerė Tatjana Golikova savaitgalį neigė, kad yra manipuliuojama skaičiais, ir aiškino, kad ligoninės yra finansiškai suinteresuotos nustatyti kiek įmanoma daugiau užsikrėtimo atvejų, nes tuomet joms skiriama daugiau pinigų pacientams gydyti.

Tarnybos taip pat nurodė, kad virusas Rusijoje išplito vėliau negu daugelyje kitų šalių, todėl šalis turėjo laiko pasiruošti – padidinti prieinamų vietų ligoninėse skaičių ir imtis didelio masto testavimo, kad sulėtintų COVID-19 plitimą.

2020 05 18 13:31
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt