penktadienis, sausio 22 d.
Rusijoje plečiantis koronaviruso epidemijai įregistruota nauja COVID-19 vakcina
Alfa.lt

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pranešė, kad jo šalyje įregistruota antra vakcina nuo naujojo koronaviruso.

Ši žinia buvo paskelbta Rusijai paskelbus rekordinį per parą užregistruotų naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičių.

„Centras „Vektor“ Novosibirske šiandien įregistravo antrąją rusišką vakciną nuo koronaviruso – „EpiVacCorona“, – per vaizdo konferenciją su vyriausybės nariais sakė V. Putinas.

Griežtai įslaptinta laboratorija „Vektor“, įsikūrusi Sibiro mieste Novosibirske, Sovietų Sąjungos laikais tyrinėjo biologinius ginklus ir yra sukaupusi turtingą virusų pavyzdžių kolekciją – pradedant Ebolos karštligės, baigiant raupų sukėlėjais.

Rugpjūtį V. Putinas informavo, kad jo šalis užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo koronaviruso, pavadintą „Sputnik V“, bet jos bandymų galutinė stadija dar nebaigta.

Naujausia vakcina organizmo imuninį atsaką sužadina sintetiniais viruso baltymais, o gaminant vakciną „Sputnik V“ naudojami modifikuoti įprastą peršalimą sukeliantys adenovirusai.

Vicepremjerė Tatjana Golikova per konferenciją su V. Putinu sakė, kad naujoji vakcina pasižymi „gana aukštu saugumo lygiu“.

Dabar bus pradėti „EpiVacCorona“ baigiamieji bandymai, kuriuose dalyvaus apie 40 tūkst. savanorių, pridūrė ji.

Rusijos pareigūnai pastarosiomis savaitėmis fiksavo smarkiai padidėjusią COVID-19 plitimo spartą. Trečiadienį buvo užregistruotas rekordinis užsikrėtimo koronavirusu atvejų paros prieaugis – 14 231 naujas atvejis.

Vis tik T. Golikova sakė, kad epidemiologinė padėtis šalyje „valdoma“, todėl jokio naujos priemonės nereikalingos.

Antradienį sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas Olegas Gridnevas išsakė susirūpinimą, kad Rusijos ligoninėse 90 proc. lovų, rezervuotų COVID-19 pacientams gydyti, jau yra užimtos.

Labiausiai pandemijos paveiktoje sostinėje Maskvoje 65 metų ir vyresni gyventojai prašomi likti namuose.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas praeitą savaitę ragino visus sostinės gyventojus apriboti savo judėjimą, kol vakcina bus pradėta masiškai platinti.

Prasidėjus pandemijai Rusija įvedė griežtus suvaržymus, bet jie buvo sušvelninti prieš birželį surengtą referendumą dėl konstitucijos pataisų, atverusių V. Putinui galimybę likti valdžioje iki 2036 metų.

Rusija šiuo metu yra ketvirta pasaulyje pagal bendrą užregistruotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių. Šalyje iki šiol užregistruota 1 340 409 užsikrėtusieji; 23 205 pacientai mirė.

2020 10 15 08:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt