šeštadienis, balandžio 10 d.
Rusijoje protestuodamos moterys Valentino dienos proga formavo žmonių grandines
Alfa.lt

Keli šimtai moterų Maskvoje ir Sankt Peterburge sekmadienį suformavo žmonių grandines, kad išreikštų paramą įkalinto opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno žmonai ir politinėms kalinėms.

Maždaug 300 moterų susirinko Arbato gatvėje Maskvos istoriniame centre ir laikė ilgą baltą juostą. Toks susibūrimas suorganizuotas po to, kai didžiausiu Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritiku laikomam A. Navalnui buvo skirta beveik trejų metų reali laisvės atėmimo bausmė.

Sekmadienį susirinkusios moterys sakė norėjusios solidarizuotis su A. Navalno žmona Julija ir kitomis moterimis, tapusiomis brutalaus valdžios susidorojimo aukomis.

„Suformuodamos grandinę mes norime parodyti, kad esame už meilę ir prieš smurtą, – agentūrai AFP Maskvoje sakė 22 metų studentė Darja Obrazcova. – Čia susirinko labai drąsios ir puikios jaunos moterys.“

Jauna moteris sakė siekianti Rusijai „laisvės ir teisingumo“.

Antrame didžiausiame Rusijos mieste Sankt Peterburge susirinko maždaug šimtas moterų, kurios suformavo panašią grandinę netoli paminklo politinių represijų aukoms. Kai kurios jų laikė gėlių, o kitos deklamavo vienos mėgstamiausių Rusijoje poečių Anos Achmatovos eiles.

„Tik meilė gali laimėti prieš blogį“, – agentūrai AFP Sankt Peterburge sakė 25 metų Valerija Stepanova.

2021 02 14 17:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt