sekmadienis, kovo 7 d.
Rusijoje sulaikytas svarbus asmuo
Alfa.lt

Rusijos naujienų portalo „Mediazona“ vyriausiasis redaktorius Sergejus Smirnovas šeštadienį buvo sulaikytas policijos, Maskvoje ir kituose šalies miestuose griežtinant saugumo pajėgas dėl galimų naujų Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno šalininkų protestų, pranešė leidinys.

„Maskvoje išeinantį iš namų sulaikė „Mediazona“ vyriausiąjį redaktorių Sergejų Smirnovą. Žurnalistas spėjo patikslinti, kad jį sulaikė neperšaunamas liemenes dėvintys policininkai ir civilius drabužius vilkintis operatyvinis pareigūnas“, – sakoma portalo pranešime.

S. Smirnovas nurodė, kad jį sulaikė už „neva už dalyvavimą [protesto] akcijoje arba raginimus [dalyvauti protestuose]“, pridūrė „Mediazona“.

Pranešime sakoma, kad policija S. Smirnovo laukė namo laiptinėje ir jį sulaikė, kai redaktorius ėjo pasivaikščioti su sūnumi.

Vėliau „Mediazona“ patikslino, kad redaktoriui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl dalyvavimo sausio 23 dieną daugelį Rusijos miestų apėmusiuose A. Navalno šalininkų masiniuose protestuose.

„Mediazona“ vyriausiasis redaktorius Sergejus Smirnovas ir jo advokatas... Alanas Gamazovas susisiekė su redakcija ir papasakojo, kad žurnalistas įtariamas“ dalyvavimu eismą sutrikdžiusioje akcijoje.

„Smirnovą sulaikė parai“, – sakoma pranešime.

„Visi puikiai žino, kad aš [sausio 23-iąją] buvau namuose“, – portalas citavo savo redaktorių.

Už paminėtą administracinį pažeidimą gresia iki 15 parų arešto, 10-20 tūkst. rublių (108–216 eurų) bauda arba iki 100 valandų viešųjų darbų.

Naujienų agentūra „Interfax“ nurodė kol kas negavusi teisėsaugos tarnybų komentarų apie šį incidentą.

Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno komanda paragino rusus sekmadienį surengti naujų mitingų, kviesdami jo šalininkus Maskvoje sekmadienį vidurdienį (11 val. Lietuvos laiku) susirinkti prie Federalinės saugumo tarnybos (FSB) būstinės Lubiankos aikštėje ir Senojoje aikštėje, kur įsikūrę prezidento administracijos biurai.

Dešimtys tūkstančių rusų praėjusį savaitgalį išėjo į gatves paremti šalies aršiausio prezidento Vladimiro Putino kritiko, kuris pernai buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Po šeštadienio mitingų visoje Rusijoje iš viso buvo sulaikyta per 4 000 protestuotojų, o po demonstracijų buvo iškelta virtinė baudžiamųjų bylų.

Artimiausiems įkalinto A. Navalno bendražygiams naujų antivyriausybinių mitingų išvakarėse buvo paskirtas namų areštas, o Rusijos valdžia penktadienį perspėjo, kad protestuotojams gali būti pareikšti kaltinimai dėl dalyvavimo „masiniuose neramumuose“.

2021 01 30 18:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt