pirmadienis, gegužės 17 d.
Rusijoje tūkstančiai demonstrantų vėl išėjo palaikyti atstatydinto gubernatoriaus
Alfa.lt

Rusijos Tolimųjų Rytų regione tūkstančiai protestuotojų šeštadienį vėl išėjo į gatves išreikšti palaikymo atstatydintam populiariam gubernatoriui Sergejui Furgalui.

Chabarovsko miesto valdžia nurodė, kad į demonstracijas susirinko apie 6,5 tūkst. žmonių.

„Aikštėje priešais regiono vyriausybę šiandien susirinko apie 3 tūkst. žmonių... Per eitynes prie minios prisidėjo dar apie 3,5 tūkst. žmonių. Į akciją susirinko iš viso apie 6,5 tūkst. miesto gyventojų“, – sakoma pranešime.

Administracija pabrėžė, kad „regione galioja padidintos parengties režimas, o vieši masiniai renginiai uždrausti“ dėl koronaviruso pandemijos.

„Chabarovske, nepaisant visų profilaktikos priemonių, registruojamas masinis COVID-19 plitimas“, – pažymėjo miesto valdžia

Anksčiau šį mėnesį 50-metis S. Furgalas buvo nuskraidintas į Maskvą ir įkalintas dėl kaltinimų prieš 15 metų organizavus kelis nužudymus.

Jo areštas išprovokavo vienas didžiausių antivyriausybinių demonstracijų Rusijoje per daugelį metų.

Vietos pareigūnai sakė, kad liepos 11-ąją ir 18-ąją vykusiose didžiausiose demonstracijoje dalyvavo mažiausiai 10 tūkst. žmonių. Tuo tarpu kai kurios vietos žiniasklaidos priemonės ir opozicijos veikėjai tvirtina, kad protestuoti susirinko nuo 35 iki 50 tūkst. žmonių.

Vietos gyventojai taip pat protestavo prieš V. Putino sprendimą šią savaitę laikinuoju Chabarovsko krašto gubernatoriumi paskirti 39 metų Michailą Degtiariovą, niekada negyvenusį šiame regione.

M. Degtiariovas, kaip ir S. Furgalas, priklauso nacionalistinei Rusijos liberalų demokratų partijai (LDPR).  

2020 07 25 13:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt