sekmadienis, liepos 5 d.
Rusijos aktyvistai pasibaisėjo prieš gėjus nutaikyta reklama dėl Konstitucijos pakeitimų
Alfa.lt

Su prezidentu Vladimiru Putinu siejama Rusijos žiniasklaidos grupė išleido anti-LGBT politinę reklamą, raginančią ateiti balsuoti dėl naujų Konstitucijos pataisų, kurios leistų Kremliaus vadovui prezidento poste išsilaikyti iki 2036 m. 

Portalo „Radio Free Europe / Radio Liberty“ duomenimis, „Patriot Media Group“ sukurtas ir šią savaitę socialiniuose tinkluose išplatintas vaizdo įrašas rodo įsivaikinto berniuko nusivylimą pamačius, kad jo naujoji įmotė visgi yra ryškų makiažą pasidaręs gėjus, kuris kaipmat ištraukia vaikui suknelę.

Pamačiusi šį bendravimą tarp berniuko ir vyro, vaikų namuose dirbanti senyva moteriškė iš šleikštulio nusispjauna.

„Ar tokią Rusiją tu pasirinksi? Nulemk savo valstybės ateitį. Balsuok už Konstitucijos pataisas“, – teigia vyriškas balas reklamos pabaigoje.

Artimas V. Putino sąjungininkas ir jo virėju vadinamas Jevgenijus Prigožinas yra minėtosios „Patriot“ globėjų tarybos pirmininkas. Jam JAV yra įvedusi sankcijas dėl jo kišimosi į 2016 m. prezidento rinkimus. 

Per 67 tūkst. peržiūrų surinkęs vaizdo įrašas sulaukė kritikos dėl savo perteikiamos homofobinės žinutės.

„Nėra nieko baisiau vaikui kaip gyvenimas vaikų namuose. Gėjų ar lesbiečių pora, kuri gali pasirūpinti ir duoti šilumą bei meilę, yra tarsi rojus, palyginti su gyvenimu vaikų namuose“, – socialiniame tinkle „Instagram“ teigė populiari rusų tinklaraštininkė Ksenia Dukalis.

„Jei valdžiai ar organizacijai, kuri filmuoja tai, iš tiesų rūpėtų vaikai, jie žinotų tai“, – pridūrė K. Dukalis.

Žinomas opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas savo „Twitter“ žinutėje teigė, kad pareigūnai „visiškai išprotėjo“ su savo dėmesiu homoseksualumui.

„Patriot“ grupės vadovas Nikolajus Stolyarčiukas atmetė bet kokius kaltinimus puolant LGBT bendruomenę.

„Pagrindinė mintis yra ne kovoti prieš LGBT bendruomenę, o labiau apsaugoti šeimos institutą, kurį sudaro vyro ir moters sąjunga“, – teigė N. Stolyarčiukas.

Liepos 1 d. rusai eis prie balsavimo urnų dėl Konstitucijos pataisų, nurašančių V. Putino dirbtų kadencijų skaičių ir leidžiančių jam vėl keltis 2024 ir 2030 m. Į planuojamas pataisas taip pat įtrauktas ir santuokos, kaip vyro ir moters sąjungos, apibrėžimas, kuris iš esmės konstituciškai uždraustų tos pačios lyties santuokų galimybę.

Planuojama įtraukti ir rusų kalbos, kaip valstybinės šalies kalbos, įtvirtinimą ir draudimą „falsifikuoti istoriją“.

Šiuos Konstitucijos pokyčius piliečiai galės priimti tik visus kartu.  

„Tradicinės vertybės“

2012 m. grįžęs į prezidento postą, V. Putinas pradėjo „tradicinių vertybių“ politiką, tarp kurių buvo įstatymo dėl „mažamečių apsaugos nuo netradicinių seksualinių santykių propagandos“ priėmimas.

Būtent šis įstatymas daugelį LGBT asmenų Rusijoje privertė palikti šalį.

Vienas iš šioje reklamoje vaidinusių aktorių Aleksandras Filimonenko teigė nežinojęs, kaip bus naudojama nufilmuota medžiaga. Jo teigimu, jis tik sutiko nusifilmuoti dviejuose vaizdo klipuose, iš kurių vienas dar nėra paleistas.

Balsas, raginantis piliečius balsuoti dėl Konstitucijos pakeitimo, buvo įdėtas tik po filmavimų, o A. Filimonenko pats tvirtino balsuosiantis prieš pateikiamus pasiūlymus. 

2020 06 03 16:08
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt