pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Rusijos FSB operaciją išdavė per daug seksuali mergina
Alfa.lt
Twitter
Pilotas ir tariama jo meilužė.

Rusijos specialiosios tarnybos iškilmingai pirmadienį pranešė, kad užkirto kelią Ukrainos ir Vakarų žvalgybų sąmokslui suvilioti rusų karo pilotus, kad šie pagrobtų karinį lėktuvą. Netrukus išaiškėjo, kad tai ne Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pergalė, o pralaimėjimas. Viskas dėl per daug gražios merginos.

Rusijos propaganda teigia, kad FSB sužlugdė ukrainiečių ir britų specialiąją operaciją, pagal kurią rusų lakūnas turėjo pagrobti ir nuskraidinti į Ukrainą strateginį bombonešį. Tačiau kaip visada su Rusijos propaganda – istorija buvo visai kitokia.

Apie tai papasakojo garsus žurnalistas Christo Grozevas iš žurnalistinių tyrimų projekto „Bellingcat“, kuris kūrė dokumentinį filmą apie šią šnipų dramą.

Kaip žinoma, Ukraina priėmė įstatymą, pagal kurį žadamas rimtas piniginis apdovanojimas Rusijos kariams, kurie kartu su technika pasiduos. Pasak žurnalisto, grupė Ukrainos operatyvininkų susisiekė su Rusijos pilotais su pasiūlymu, pagrįstu šiuo įstatymu, o jis nusprendė sukurti dokumentinį filmą apie šią įžūlią operaciją.

„Buvo kreiptasi į kelis Rusijos karo lakūnus, kurie netgi atsiuntė „prieigos įrodymo“ vaizdo įrašus iš savo lėktuvų vidaus, kiekvienu atveju su atskiru numeriu, ranka užrašytu ant popieriaus lapelių. Kai kurie filmuoti vaizdai iš lėktuvų vidaus buvo gana išsamūs ir informatyvūs“, – Dailymail.co.uk cituoja Ch. Grozevą.

„Mūsų nufilmuotos ukrainiečių verbuotojų ir pilotų „derybos“ prasidėjo, kaip ir tikėtasi, tačiau jų tonas greitai pasikeitė, o tai parodė, kad pilotai kalbėjo nebe patys, o buvo „treniruojami“ – greičiausiai FSB karinės kontržvalgybos pareigūnų. Aiški užuomina, kad FSB perėmė pokalbius, pasirodė, kai vienas iš pilotų staiga pasakė, kad iš šalies nori išvežti nebe savo žmoną, o meilužę“, – pasakojo žurnalistas.

„Man prireikė maždaug penkių minučių, kad išsiaiškinčiau, jog piloto „meilužė“ (jam ji buvo per karšta) buvo FSB agentė, kuri dieną dirbo fitneso trenere, o kitą laiką – FSB samdoma mergina“, – juokėsi jis.

Tariamos meilužės fotosesija:

Kitų įtarimų kilo, kai pilotas staiga paprašė ukrainiečių patarimo, kaip apsvaiginti antrąjį pilotą raminamaisiais vaistais.

„Tuomet man tapo aišku, kad pirminė viliojimo operacija baigėsi ir virto dvigubu „operatyviniu žaidimu“, kuriame abi pusės stengėsi išgauti kuo daugiau informacijos iš kitos pusės, kartu pateikdamos kuo daugiau dezinformacijos“, – teigė Ch. Grozevas.

Ukrainiečiai „pilotus“ maitino suklastotais savo priešlėktuvinės gynybos dislokacijos žemėlapiais, taip pat dezinformacija apie operatyvinius aerodromus. Pilotai ukrainiečiams siuntė tikriausiai lygiai taip pat suklastotus savo priartėjimo ir nusileidimo žemėlapius.

Vienu metu ukrainiečiai net įtikino FSB nusiųsti vieno iš pilotų meilužę kartu su visa FSB sekimo komanda į Minską, kur jie veltui keturias dienas laukė žadėto susitikimo su ukrainiečių vadovais. Šis abipusės apgaulės žaidimas baigėsi, kai FSB suvokė, kad niekas nepasirodys nė viename iš pasiūlytų susitikimų. Tada FSB jau suprato, kad „sudegė“.

„Nors Rusija šiandien tai pateikia kaip savo kontržvalgybos pergalę, iš tikrųjų ši operacija buvo rimta FSB klaida, netyčia atskleidusi dešimčių kontržvalgybos pareigūnų tapatybes, jų veiklos metodus ir slaptąsias priemones“, – apibendrino Ch. Grozevas, kuris planuoja netrukus užbaigti dokumentinį filmą apie tai.

2022 07 26 17:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt