trečiadienis, sausio 20 d.
Rusijos gynybos ministerija: vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai beveik baigti
Alfa.lt

Rusijos gynybos ministerija ir Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras baigia vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus, sakoma Gynybos ministerijos pareiškime, kurį penktadienį matė naujienų agentūra „Interfax“.

„Pagal klinikinių bandymų programą pirmoji savanorių grupė, bandžiusi vakcinos saugumą ir toleravimą, liepos 15-ąją bus išrašyta iš ligoninės“, – sakoma pareiškime.

Pasak ministerijos, savanoriai jaučiasi gerai, sveikata nesiskundžia, jiems nepasireiškia neigiamos ar nepageidautinos reakcijos.

„Po kontrolinių testų pirmosios grupės savanoriai liepos 15-ąją bus išrašyti iš karinės ligoninės ir grįš į savo nuolatinio dislokavimo bazes“, – nurodė ministerija.

Ji taip pat sakė, kad antros grupės savanoriams, bandysiantiems vakcinos veiksmingumą ir imunizavimo laipsnį, antro vakcinos komponento bus suleista liepos 13 dieną.

„Papildomo vakcinavimo schema, numatyta antrajai savanorių grupei, padeda įtvirtinti imunitetą ir ilgina jo trukmę“, – nurodoma pareiškime.

Pagal tyrimų protokolą reguliariai yra tikrinamas savanorių humoralinis ir ląstelių lemiamas imunitetas.

Specialistų gauta informacija „įrodo, kad pirmosios ir antrosios grupių savanoriams išsivystė imuninis atsakas į suleistą koronaviruso vakciną“.

„42-ą dieną po pirmojo paskiepijimo savanoriai vienai dienai sugrįš į ligoninę. Jiems bus atliktas galutinis medicininis patikrinimas ir diagnostika, bus išduoti būtini dokumentai“, – nurodė ministerija.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu birželio 30 dieną prezidentui Vladimirui Putinui pasakė, kad koronaviruso vakcinos klinikiniai bandymai bus baigti iki liepos pabaigos.

Vakcinos registravimo procedūra turi prasidėti rugpjūtį.

Dėl skiepų nuo naujojo koronaviruso taip pat dirba virtinė kitų Rusijos tyrimų centrų.

2020 07 10 12:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt