sekmadienis, vasario 28 d.
Rusijos ir Baltarusijos prezidentai susitiks derybų Sočyje
BNS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį surengs derybas pietiniame kurortiniame Sočio mieste su Baltarusijos vadovu Aliaksandru Lukašenka, pranešė Kremlius.

Pranešime sakoma, kad prezidentas planuoja aptarti abiejų šalių integracijos pagal Sąjunginės valstybės programą klausimus, taip pat ekonomikos ir prekybos bei energetikos projektus.

Minskas savo ruožtu pranešė, kad abiejų šalių lyderiais išsamiai aptars įvairius dvišalių santykių plėtros klausimus, bendrą atsaką į kylančius iššūkius, įskaitant saugumo sritį, taip pat integruotų sistemų bendradarbiavimą.

Be to, A. Lukašenka ir V. Putinas „apsikeis nuomonėmis užsienio politikos klausimais“.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas neatmetė, kad gali būti aptartas vieno iš baltarusių opozicijos lyderių Viktaro Babarykos, baudžiamasis persekiojimas. Praeitą savaitę prasidėjo šio veikėjo, siekusio balotiruotis per pernai rugpjūtį vykusius prezidento rinkimus, teismas, Baltarusijos valstybės saugumo komitetui (KGB) kaltinant V. Babaryką dėl kyšių priėmimo itin stambiu mastu ir nusikalstamais būdais įgytų lėšų legalizavimo, kai jis vadovavo Rusijos energijos milžinės „Gazprom“ banko padaliniui Baltarusijoje – „Belgazprombank“.

D. Peskovas pareiškė, kad Maskva į V. Babarykos bylą nesikiš.

Jis taip pat kėlė prielaidą, kad A. Lukašenka informuos V. Putiną, apie neseniai Baltarusijoje surengto Liaudies susirinkimo, kurį opozicija vadina farsu, rezultatus.

Baltarusijoje jau ilgiau kaip pusę metų tęsiasi masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais, o Europos Sąjunga paskelbė sankcijų A. Lukašenkai ir jo režimo nariams.

Kremliaus atstovas prognozavo, kad lyderių derybos truks ilgai. D. Peskovas pridūrė, kad spaudos konferencijos po šio susitikimo rengti neplanuojama, bet galbūt bus paskelbtas koks nors bendras pareiškimas.

Artėjant šiam susitikimui žiniasklaida paskelbė pranešimų, kad A. Lukašenka ir V. Putinas gali tartis dėl naujos Rusijos 3 mlrd. dolerių (2,48 mlrd. eurų) paskolos Minskui. Pats A. Lukašenka šią informaciją neigė.

Baltarusijos lyderis taip pat pranešė per vizitą Rusijoje planuojąs susitikti su šios šalies Saugumo tarybos pirmininko pavaduotoju ekspremjeru Dmitrijumi Medvedevu.

A. Lukašenka į Rusiją atvyko dar penktadienį.

Tuo metu Rusijos premjeras Michailas Mišustinas ir Baltarusijos vyriausybės vadovas Ramanas Haloučenka šeštadienį aptarė, kaip bus įgyvendinamas ankstesnę dieną pasirašytas dvišalis susitarimas dėl baltarusiškų naftos produktų pervežimo ir krovos eksportui per Rusijos jūrų uostus.

A. Lukašenka pernai rudenį grasino, jog jo šalis atsisakys naudotis Klaipėdos uostu eksportui, per kurį daugiausiai išvežamos kalio trąšos ir naftos produktų, dėl Lietuvos aktyviai teikiamos paramos Baltarusijos opozicijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 22 14:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt