šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Rusijos ir Serbijos karinių pajėgų daliniai netrukus atvyks į Baltarusiją
Alfa.lt

Oficiali tokio vizito priežastis – Baltarusijos, Rusijos ir Serbijos ginkluotųjų pajėgų padaliniai vykdys bendras pratybas „Slavų brolija – 2020 m.“. Apie tai pranešė Baltarusijos gynybos ministerija. Karių atvykimas į Baltarusiją numatomas rugsėjo 10 – 15 dienomis.

Baltarusijos gynybos ministerijos oficialiame „Telegram“ kanale skelbiama, kad bus surengtos kasmetinės bendros taktinės pratybos „Slavų brolija – 2020 m.“. Jos vyks 38-os atskirosios aviacijos šturmo brigados „Brestsky“ poligone.

Teigiama, kad karių padaliniai treniruosis „bendrus veiksmus įgyvendinant kovos su terorizmu užduotis“. Planuojama, kad kariuomenė į Baltarusiją atvyks rugsėjo 10 – 15 dienomis.

Tai – ne pirmas kartas, kai vykdomi trišaliai kariniai mokymai, tačiau iki šiol jie dažniausiai būdavo rengiami birželio mėnesį. 

Tuo tarpu Baltarusijoje jau antrą mėnesį vyksta protestai ir streikai po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų, kuriuose, šalies vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, laimėjo dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, surinkęs 80 proc rinkėjų balsų.

Aptarti padėtį šalyje Baltarusijos prezidentas ketina netrukus vyksiančio vizito į Maskvą metu, kur susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

2020 09 08 19:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt