antradienis, liepos 5 d.
Rusijos kariuomenė skelbia užėmusi Ukrainos Lymano miestą
BNS
Scanpix
Lymano miestas.

Rusijos kariuomenė šeštadienį patvirtino užėmusi strategiškai svarbų Lymano miestą Ukrainos rytuose, esantį prie kelio, vedančio į kitus svarbius Kyjivo pajėgų tebekontroliuojamus miestus.

„Po bendrų Donecko liaudies respublikos milicijos padalinių ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiksmų Lymano miestas buvo visiškai išlaisvintas iš Ukrainos nacionalistų“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime, patvirtinančiame išvakarėse paskelbtą Maskvos remiamų separatistų pajėgų pareiškimą.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naujausiame naktiniame vaizdo kreipimesi sureagavo į tai, kad rusai užėmė Lymaną, ir bandymą apsupti ir užimti Sjevjerodonecko miestą, vieną iš paskutinių Ukrainos kontroliuojamų rajonų Luhanske.

„Jei okupantai mano, kad Lymanas ar Sjevjerodoneckas priklausys jiems, jie klysta“, – sakė Ukrainos prezidentas.

„Donbasas bus Ukrainos“, – pabrėžė jis.

Lymanas yra rytinės Donecko srities šiaurėje, prie kelio į Slovjanską ir Kramatorską – Ukrainos kontroliuojamos Donecko dalies administracinį centrą.

Nuo tada, kai Maskva išvedė savo pajėgas iš centrinių ir šiaurinių Ukrainos regionų, kad sustiprintų puolimą rytuose, rusai lėtai, bet užtikrintai žengia gilyn į Donbasą. Šis regionas, kuriame gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai, nuo 2014 metų buvo iš dalies kontroliuojamas promaskvietiškų separatistų.

Rusijos pajėgos taip pat tęsia puolimą Ukrainos pietinėje pakrantėje.

Rusijos ir Maskvos paskirti pareigūnai pietinėje Chersono srityje, kuri šio metu visiškai kontroliuojama Rusijos pajėgų, taip pat pietrytinėje Zaporižios srityje pareiškė, kad abu regionai gali tapti Rusijos dalimi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 28 13:08
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt