penktadienis, rugsėjo 30 d.
Rusijos pajėgos smogė Raudonojo Kryžiaus pastatui Mariupolyje
BNS
Pixabay
Raudonasis Kryžius

Rusijos pajėgos smogė Raudonojo Kryžiaus pastatui apsiaustame ir smarkiai sugriautame Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje, trečiadienį pranešė Kyjivas.

Pareigūnai perspėjo, kad šis incidentas gali dar labiau paaštrinti mieste besivystančią humanitarinę katastrofą.

„Mariupolyje okupantai nusitaikė į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) pastatą“, – sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame parlamento žmogaus teisių ombudsmenės Liudmylos Denisovos pranešime.

„Priešo aviacija ir artilerija apšaudė pastatą, pažymėtą raudonu kryžiumi baltame fone, rodančiame, kad ten esama sužeistųjų, civilių arba humanitarinių krovinių“, – nurodė pareigūnė.

L. Denisova neparašė, kad įvyko šie smūgiai, taip pat pridūrė, kad kol kas nepatvirtinta, ar per šią ataką kas nors žuvo arba buvo sužeistas.

Į Ukrainą vasario pabaigoje įsiveržusios Rusijos pajėgos strategiškai svarbų Mariupolį visiškai apsupo kovo 2-ąją. Mieste, kuris yra nuolat apšaudomas ir bombarduojamas, jau žuvo mažiausiai 5000 žmonių, nurodė pareigūnai, bet perspėjo, kad tikrasis aukų skaičius gali būti dvigubai didesnis.

Pagalbos grupės reguliariai ragino Rusiją suteikti prieigą prieš Mariupolio, kur sąlygos tapo „pragariškos“. Ukrainos pareigūnai savo ruožtu kaltino rusų pajėgas prievarta deportuojant miesto gyventojus į Rusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 03 30 16:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt