ketvirtadienis, sausio 27 d.
Rusijos televizija: V. Putinas kitą savaitę telefonu kalbėsis su E. Macronu
BNS
Scanpix
V. Putinas (kairėje) ir E. Macronas (dešinėje)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kitą savaitę turėtų telefonu kalbėtis su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, pranešė valstybinė televizija „Rossija RTR“.

„Tikimasi, kad V. Putinas ir E. Macronas kitą savaitę surengs telekonferenciją“, – rašoma kanalo interneto svetainėje. Pranešimas paremtas „Rossija 1“ laida „Maskva. Kremlius. Putinas“.

Gruodžio 9 d. E. Macronas sakė, kad kitą savaitę planuoja susitikti su V. Putinu ir Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir aptarti padėtį Ukrainos pasienyje.

„Norime užmegzti kontaktą su V. Zelenskiu, su kuriuo susitiksiu trečiadienį, ir su V. Putinu, su kuriuo kalbėsiuosi kitą savaitę, kad atgaivintume šį Normandijos formatą ir apskritai politinį procesą“, – spaudos konferencijoje sakė Prancūzijos vadovas.

„Mūsų, europiečių, ir JAV, mūsų partnerių, tikslas – būti Ukrainos pusėje ir užtikrinti jos apsaugą, taip pat užtikrinti taikią padėtį regione“, – sakė jis.

Pastarosiomis savaitėmis Rusija sutelkė prie sienos su Ukraina apie 100 tūkst. karių. Šie manevrai sukėlė didelį nerimą Vakarų šalims, kad Maskva galbūt planuoja įsiveržti į kaimyninę šalį.

Vakarų galybės, įskaitant Prancūziją, perspėjo Maskvą, kad įsiveržimo atveju jai kiltų didelio masto „strateginių ir ekonominių“ pasekmių.

Rusų valdžia tokius nuogąstavimus neigia. Maskva pajėgų telkimą aiškina siekiu neleisti Ukrainos įtraukti į JAV vadovaujama NATO karinį aljansą, nors šiuo metu Ukraina toli gražu nėra priartėjusi prie įstojimo.

Gruodžio 10 d. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad V. Putino darbotvarkėje pokalbis telefonu su E. Macronu kol kas nenumatytas, bet jis gali įvykti „labai greitai“.

D. Peskovas paaiškino, kad data bus žinoma, kai „visi impulsai ir signalai bus perduoti diplomatiniais kanalais“. „Todėl kol kas tai neįtraukta į tvarkaraštį“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 12 16:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt