penktadienis, spalio 22 d.
Rusijos tyrėjai pradėjo naują „ekstremistinį“ tyrimą prieš A. Navalną
BNS
Scanpix
A. Navalnas

Rusijos tyrėjai pranešė, kad pradėjo naują „ekstremistinį“ tyrimą prieš kalinamą balsingiausią Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną ir jo artimiausius bendražygius.

Sunkiausius nusikaltimus Rusijoje tiriantis Tyrimų komitetas paskelbė, kad nė vėliau nei 2014 metais A. Navalnas „sukūrė ekstremistinį tinklą ir jam vadovavo“, siekdamas „pakeisti Rusijos Federacijos konstitucinės sistemos pagrindus“.

Tyrėjų pareikime nurodoma, kad A. Navlanas ir jo bendražygiai Leonidas Volkovas ir Ivanas Ždanovas yra įtariami vadovavimu „ekstremistiniam tinklui“, o Liubov Sobol ir virtinė kitų aktyvistų – dalyvavimu jo veikloje.

A. Navalnas buvo sulaikytas sausį, o vėliau visoje šalyje veikiantis jo Kovos su korupcija fondas (FBK)“ ir kai kurios kitos A. Navalno organizacijos buvo paskelbtos „ekstremistinėmis“ ir uždraustos.

Pastaraisiais mėnesiais prieš A. Navalną ir jo bendražygius pradėta daugybė tyrimų, kuriuos jie iš jų šalininkai vadina Kremliaus kerštu už bandymą mesti iššūkį du dešimtmečius trunkančiam Vladimiro Putino valdymui.

Tyrimų komiteto pareiškime A. Navalnas ir jo sąjungininkai kaltinami sukūrę virtinę paskyrų socialiniuose tinkluose ir FBK svetainę, siekiant „skatinti nusikalstamą veiklą“.

„Neteisėta ekstremistinio tinklo veikla buvo siekiama diskredituoti valdžios institucijas ir jų vykdomą politiką “, – nurodė Tyrimų komitetas.

Jeigu teismas pripažins A. Navalną, L. Volkovą ir I. Ždanovą kaltais, jiems gresia nuo 6 iki 10 metų laisvės atėmimo bausmės. L. Sobol ir kitiems aktyvistams už grotų gali tekti praleisti nuo 2 iki 6 metų.

Dauguma artimiausių A. Nalvano bendražygių, įskaitant L. Volkovą ir I. Ždanovą, pabėgo iš Rusijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 29 08:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt