šeštadienis, balandžio 4 d.
Rusijos universitetas sekė studentą socialiniuose tinkluose ir pagrasino išmesti už LGBT aktyvizmą
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Rusijos universitetas pagrasino išmesti vieną savo studentų už jo rožinį telefono dėklą ir dalyvavimą LGBT teises palaikančiose socialinių tinklų grupėse, spėjant, kad jis gali būti netradicinės seksualinės orientacijos, praneša portalas „The Moscow Times“.

Jekaterinburgo mieste esančio Uralo valstybinio ekonomikos universiteto administracija tokiais grasinimais užsiėmė remdamasi prieš maždaug 6 metus Rusijoje priimtu nepilnamečių apsaugos nuo „homoseksualų propagandos“ įstatymu.

Nuo to laiko šis teisės aktas buvo naudojamas kaip priemonė užkirsti kelią LGBT eitynėms, o žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad homofobiški išpuoliai šalyje tik išaugo, nors ir gyventojų apklausos rodo, kad palaikymas LGBT žmonių teisėms auga.

„Mes sekėme tavo socialinių tinklų veiklą, čia yra spausdinti įrodymai: tu esi gėjus“, – tokius universiteto direktoriaus pavaduotojo žodžius atkartojo apkaltinto studento kurso draugai. Pats studentas teigė, kad direktoriaus pavaduotojas atkreipė dėmesį ir į jo rožinį telefono dėklą kaip įrodymą dėl jo orientacijos. „Pats faktas, kad turiu merginą, jo nuomone, nėra pasiaiškinimas ir neįrodo, kad nesu gėjus“, – komentavo apkaltintasis studentas.

Universiteto direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už drausmę, Romanas Krasnovas patvirtino, kad aukštoji mokykla turi vidinę darbuotojų grupę, kuri tikrina studentų socialinių tinklų puslapius.

„Mes esame valstybinis universitetas, todėl prižiūrime savo studentų moralinę charakteristiką. Kodėl pagal mūsų jaunimo politiką socialiniai skyriai neturėtų domėtis, ką mūsų studentai veikia po paskaitų?“ – regioniniam portalui teigė R. Krasnovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad „tikrai neketino“ išmesti studento, o tokius gandus jis pavadino „neteisingais“. Pasak pavaduotojo, universitetas buvo sulaukęs skundų iš minėtojo studento kurso draugų, o tai ir lėmė šį socialinių tinklų patikrinimą.

„Uralo valstybinio ekonomikos universiteto studentas turėjo nuorodą į LGBT bendruomenės puslapį savo asmeninėje paskyroje, o tai yra laikoma platinama propaganda“, – teigiama universiteto ryšių su visuomene pranešime.

2019 09 21 15:00
Spausdinti