pirmadienis, gegužės 10 d.
Rusiškos vakcinos kūrėjai bylinėsis su Brazilijos medicinos prievaizdais dėl „šmeižto“
BNS

Rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ kūrėjai ketvirtadienį pareiškė paduosiantys į teismą Brazilijos sveikatos apsaugos priežiūros instituciją „Anvisa“, jai atsisakius leisti importuoti šį preparatą.

„Sputnik V“ Brazilijoje pradeda bylinėtis su „Anvisa“ dėl šmeižto sąmoningai platinant melagingą ir netikslią informaciją“, – oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė kūrėjai.

„Anvisa“ pirmadienį pranešė atmetusi kelių valstijų prašymą importuoti „Sputnik V“, pabrėždama, kad jos ekspertai aptiko „neaiškumų“, susijusių su šia vakcina.

„Anvisa“ nepaviešino savo išvadų ir nenurodė, kurią informaciją palaikė nepakankamai išsamia.

Tačiau, remiantis internetu paskelbta medžiaga, priežiūros tarnybos mokslininkai savo sprendimą grindė išvada, kad patikrintose vakcinos partijose buvo gyvybingo peršalimą sukeliančio viruso, naudojamo kaip koronaviruso genetinės medžiagos pernašos vektorius, pėdsakų.

„Sputnik V“ kūrėjai „Twitter“ žinutėje pareiškė, kad „Anvisa“ prisipažino padariusi klaidą ir neatlikusi bandymų su šiuo preparatu.

„Anvisa padarė neteisingų ir klaidinančių pareiškimų, neištyrusi pačios „Sputnik V“ vakcinos“, – parašė kūrėjai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 30 10:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt