trečiadienis, spalio 20 d.
Rusų oligarchas susiruošė ginti prancūzų nuo „policijos smurto“
Parengė Aidanas Praleika
Tass.ru
Eugenijus Prigožinas

Kremliui artimas rusų oligarchas Eugenijus Prigožinas įsteigė fondą, siūlantį finansinę paramą toms Prancūzijos žiniasklaidos priemonėms, kurios eskaluotų neva augančio prancūzų policijos smurto temą, praneša „Le Monde“.

Leidinys atkreipia dėmesį į akis badantį sutapimą, kad Rusija susiruošė gelbėti prancūzus likus 7 mėnesiams iki rinkimų.

Pastaruoju metu jau keletas prancūzų leidinių gavo laišką, kuriame E. Prigožino fondas žada „finansuoti informacinę kampaniją apie smurto ir rasizmo paplitimą teisėsaugos pareigūnų gretose“. Laišką pasirašė Prancūzijoje niekam nežinomas Ivanas Karamazovas, prisistatantis „Kovos prieš represijas fondo“ vadovu. Fondas taip pat žada informacinę ir teisinę pagalbą policijos smurto aukoms.

Putino virėjo pravardę gavęs, kadaise buvęs vagis recidyvistas, E. Prigožinas visame pasaulyje žinomas kaip rusų samdinių kompanijos „Vagner“ ir pirmųjų „trolių fabrikų“ įkūrėjas. Apie ketinimus pradėti „kovą už žmogaus teises Vakarų šalyse“ E. Prigožinas kalbėjo dar kovo mėnesį. Tėvynėje jis pasižymi visai kitokia „kova“ – jo pavardė skamba pranešimuose apie smurtą prieš žiniasklaidos ir opozicijos atstovus, o „Vagner“ samdiniai kaltinami karo nusikaltimais įvairiuose konfliktuose nuo Sirijos iki Centrinės Afrikos.

Kaip rašo „Le Monde“, naujojo E. Prigožino fondo pavadinimą, matyt, taip pat sugalvojo jam dirbantys „troliai“ – angliškos pavadinimo versijos abreviatūra yra FBI. Fondo „veidas“ – taip pat spalvinga asmenybė. Tai – Oksana Vovk, kuri praleido pustrečių metų JAV kalėjime už pinigų plovimą ir vos išvengė nuosprendžio už prekybą narkotikais.

Prancūzų ekspertai juokauja, kad E. Prigožino darbuotojai pasitreniravo Rusijoje, Ukrainoje ir JAV bei pasijuto gan stiprūs, kad pradėtų savo žaidimus tiesiai iš biurų Prancūzijoje. Manoma, kad pagrindiniais Prigožino fondo „klientais“ taps kairiųjų pažiūrų organizacijos ir žiniasklaidos priemonės.

Prancūzų žurnalistams siūlomos įvairiausios „bendradarbiavimo“ formos, nuo honorarų už straipsnius iki galimybės juos publikuoti E. Prigožinui priklausančiose anglakalbėse ir rusakalbėse žiniasklaidos priemonėse. Apskritai panašu, kad pinigų nestokojantis oligarchas žada finansuoti bet kurį prancūzą, kuris imtųsi kovoti prieš „policijos smurtą ir rasizmą“.

„Le Monde“ retoriškai klausia, ar čia galima įžvelgti Kremliaus ranką. Putino virėjo troliai lošė rasinę kortą ir 2016 m. JAV prezidento rinkimų metu. Tuo metu jie išsipirko plačias erdves socialiniuose tinkluose ir kurstė etninę bei rasinę neapykantą.

2021 09 19 09:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt