penktadienis, balandžio 16 d.
Rusų šventikas gėjus pabėgo į Olandiją ir papasakojo apie karjerą per vyskupo lovą
Alfa.lt

Aleksandras Usatovas – buvęs Rusijos stačiatikių cerkvės (RSC) kunigas Rostovo ir Novočerkasko diocezėje. Atskleidęs, kad yra gėjus, jis pabėgo į Olandiją ir viešai papasakojo, kad agresyvią poziciją homoseksualių asmenų atžvilgiu demonstruojančioje RSC karjeros siekiantys dvasininkai neretai sueina į homoseksualius santykius su aukštesnio rango dvasiškiais, pranešė Pinknews.co.uk.

A. Usatovas teigė, kad prarado tikėjimą ir kad „tikėjimas dangiška antropomorfine būtybe, kuri yra tokia pikta, kad keršija žmonėms“, tapo jam nemalonus ir svetimas.

Vėliau jis pareiškė, kad cerkvę paliko ne savo noru, o buvo priverstas bėgti iš Rusijos, nes yra gėjus, dėl to patyrė nuolatinį pažeminimą iš kolegų ir cerkvės hierarchų pusės. Anot buvusio dvasininko, pabėgti į Olandiją jam padėjo LGBT aktyvistai iš ES.

„Esu gėjus ir niekada nesijaučiau saugus Rusijos stačiatikių cerkvėje, o pastaraisiais metais tapau persekiojimo taikiniu iš apie mano orientaciją sužinojusių mitropolito ir jo aplinkos pusės“, – rašė buvęs kunigas.

Dvasininkas teigė, kad kreipėsi pagalbos į diocezės vadovą mitropolitą Merkurijų, tačiau netrukus dėl to pasigailėjo.

Be to, A. Usatovas tvirtina, kad RSC yra įprastas dalykas miegoti su aukštesniais hierarchais, norint padaryti karjerą. „Viena vertus, visi žino, kad egzistuoja gėjų lobizmas, o karjerą lengviau padaryti per vyskupo lovą. Antra vertus, dauguma aktyvių parapijiečių yra aršūs homofobai ir jais besiremianti cerkvė stato tradicinio seksualumo moralės tvirtovę“, – teigė A. Usatovas.

Buvęs dvasininkas taip pat pasakojo, kad jį oficialiai pasmerkė kitas homoseksualus dvasiškis. „Jam nepatiko tas faktas, kad aš kalbėjau apie jam į akį kritusius vaikinus, ir kerštaudamas jis ėmėsi apkalbų, gąsdino mitropolitą ir rašė pasmerkimus. Manau, kad jis bijojo pats būti atskleistas“, – pasakojo A. Usatovas.

Cerkvė apkaltino A. Usatovą parama Aleksejui Navalnui ir LGBT idėjų propagavimu tarp jaunimo.

2021 03 12 19:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt