pirmadienis, spalio 18 d.
S. Cichanouskaja pasisako už skaidrius Minsko ir Maskvos santykius
BNS
Greta Skaraitienė/Fotobankas

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja pasisakė už sąžiningų ir skaidrių santykių su Rusija kūrimą, jeigu į valdžią Baltarusijoje ateitų opozicija.

Tačiau ji taip pat perspėjo, kad naujoji valdžia gali nepripažinti susitarimų, kuriuos su Rusija per pastaruosius metus pasirašė dabartinis šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka.

„Kaip ir kiekvienas baltarusis, aš suprantu, kaip smarkiai Baltarusijos ekonomika yra susijusi su Rusijos ekonomika. Ir žinau, kad mums reikės kurti naujus, sąžiningus ir skaidrius santykius ir susitarimus su Rusija“, – per Baltarusijos ir Rusijos ekspertų internetinę konferenciją penktadienį sakė S. Cichanouskaja.

Visas jos pasisakymas paskelbtas jos interneto puslapyje.

S. Cichanouskaja taip pat pažymėjo, kad „šiandien sunku kalbėti apie tai, kokia bus Rusijos ir Baltarusijos situacija tuo metu, kai Baltarusijoje pasikeis valdžia“.

„Režimas ir toliau pasirašinėja gaires, o baltarusiai ir toliau gina savo suverenitetą. Todėl noriu priminti, kad naujoji valdžia gali nepripažinti A. Lukašenkos susitarimų, sudarytų po 2020 metų lapkričio 5 dienos, nes tai susitarimai žmogaus, kuris neteisėtai laiko valdžią“, – pareiškė Baltarusijos opozicijos lyderė.

Opozicijos kandidatė S. Cichanouskaja, tvirtinanti, kad rinkimus laimėjo ji, buvo priversta išvykti iš Baltarusijos ir dabar gyvena Lietuvoje.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys pernai rugpjūčio 9-ąją vykusius rinkimus vadina suklastotais ir nepripažįsta A. Lukašenkos teisėtai išrinktu Baltarusijos prezidentu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 19 16:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt