pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
S. Cichanouskaja: skambutis nereiškia A. Lukašenkos pripažinimo
BNS
Fotobankas
Sviatlana Cichanouskaja

Kadenciją baigiančios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel telefoninis pokalbis pirmadienį su Aliaksandru Lukašenka nereiškia jo kaip teisėto Baltarusijos valstybės vadovo pripažinimo, sako baltarusių opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

„Žinau, kad Europos visuomenė ir Europos lyderiai laikosi principo – niekas nesiruošia kalbėtis su diktatoriumi, nusikaltėliu, kuris laiko įkaitais devynis milijonus baltarusių ir vargšus migrantus, kuriuos pats ir atvežė prie sienos“, – LRT antradienį sakė S. Cichanouskaja.

Anot jos, vakarykštis Vokietijos kanclerės skambutis greičiausiai buvo iš humanitarinių paskatų.

“Žmonės šąla pasienyje ir neturi galimybių grįžti į Minską. Tą suprantu. Bet kaip baltarusė, to suprasti negaliu, ypač tuo metu, kai mes prašome nebendrauti. Manau, tai – asmeninė Angelos Merkel iniciatyva“, – pabrėžė S. Cichanouskaja.

„Tai joks pripažinimas (A. Lukašenkos – BNS) kaip teisėto valstybės vadovo“, – pridūrė ji.

Pirmadienio vakarą pranešta, kad autoritarinis Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka ir Vokietijos kanclerė A. Merkel surengė telefonines derybas dėl nelegalių migrantų Baltarusijos pasienyje su Lenkija, Lietuva ir Latvija, aptarti šios krizės sprendimo būdai.

Tūkstančiai migrantų pastaraisiais mėnesiais bando patekti į ES nares Lenkiją, Lietuvą ir Latviją per Baltarusijos sieną. Praėjusią savaitę įtampa pasienyje smarkiai išaugo, nes pasienyje susitelkė keli tūkstančiai migrantų. Jie vis bando pralaužti sienos užkardas.

Briuselis ir Lietuvos Vyriausybė kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tokius veiksmus hibridine agresija keršijant už ankstesnes Bloko sankcijas Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją po pernai įvykusių prezidento rinkimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 17 10:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt