antradienis, rugsėjo 22 d.
S. Cichanouskajos advokatas apskundė prezidento rinkimų rezultatus Aukščiausiajam Teismui
BNS

Advokatas Maksimas Znakas, atstovaujantis opozicijos kandidatei į Baltarusijos prezidento postą Sviatlanai Cichanouskajai, penktadienį pateikė skundą Aukščiausiajam Teismui, kad rugpjūčio 9-ąją įvykę valstybės vadovo rinkimai būtų pripažinti negaliojančiais.

„Skundas pateiktas. Sprendimas dėl nagrinėjimo pradžios bus per tris dienas“, – jungtiniame štabe sakė jis.

Štabo „Telegram“ kanalu paskelbtame pranešime sakoma, kad kartu su skundu teismui „pateikti 25 svarūs aplankai su rinkimų kampanijos metu įvykdytų pažeidimų įrodymais“.

„Esame įsitikinę, kad iš tikrųjų įrodymų esama dar daugiau. Juos rinko stebėtojai prieš rinkimus ir atsiuntėte jūs po rinkimų“, – nurodoma pranešime.

Kitame opozicijos „Telegram“ kanale paskelbtame pranešime sakoma, kad „Aukščiausiajam Teismui buvo pristatyti tūkstančiai dokumentų, patvirtinančių sistemingus pažeidimus, įvykdytus nuo kampanijos pradžios iki rinkimų dienos“.

„Pagrindinis pažeidimas – galutinių balsavimo protokolų klastojimas, kur balsavusių už Sviatlaną Ciachanouskąją skaičius daug kartų mažesnis nei patvirtinusių savo balsus kolektyviniu kreipimusi“ skaičius, nurodė opozicija.

Tokį patį skundą ketvirtadienį teismui pateikė kita kandidatė į prezidentus – Hana Kanapatskaja.

Anksčiau visi kandidatai, išskyrus prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, rinkimų rezultatus apskundė Centrinei rinkimų komisijai, bet ši juos atmetė.

Baltarusiją jau beveik dvi savaites krečia masiniai protestai dėl suklastotais laikomų rinkimų, kurių nugalėtoju buvo paskalbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis autoritarinis lyderis A. Lukašenka. Rinkimų komisija paskelbė, kad A. Lukašenka surinko 80,1 proc., o jo pagrindinė varžovė S. Cichanouskaja – 10,12 proc. balsų.

Teisėsaugai brutaliai malšinant opozicijos šalininkų protestus buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių. Neramumai Baltarusijoje pareikalavo mažiausiai trijų demonstracijų dalyvių gyvybių, šimtai buvo sužeisti.

Nuo rugpjūčio 13 dienos daugelyje Baltarusijos įmonių prasidėjo protestai ir streikai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 22 14:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt