šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Š.Korėja pompastiškai atsisveikina su lyderiu (video)
tiesa.com

Šiaurės Korėja trečiadienį pompastiškai atsisveikina su buvusiu šalies vadovu Kim Jong Ilu (Kim Čen Iru). Valstybinė televizija rodė vaizdus, kaip dešimtys tūkstančių karių nulenkė galvas.

Kariuomenė buvo išrikiuota prie Kumsusano memorialinių rūmų, kur velionio palaikai buvo pašarvoti stikliniame karste, o laidotuvių procesijos apsnigtomis Pchenjano gatvėmis priekyje ėjo jo sūnus ir įpėdinis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas).

Procesijos dalyviai ėjo paskui limuziną su pritvirtintu dideliu besišypsančio Kim Jong Ilo portretu, lėtai pajudėjusį nuo rūmų ir važiavusį apledėjusiomis sostinės gatvėmis. Kim Jong Unas, kuris vilkėjo juodus drabužius, be kepurės ir pirštinių, nepaisant žvarbaus oro, ėjo šalia jo tėvo palaikus vežančio katafalko. Jį lydėjo aukšto rango kariškiai ir civiliai pareigūnai, įskaitant įtakingą naujojo lyderio dėdę Jang Sung Thaeką (Čan Son Teką).

Valstybinė televizija anksčiau transliavo masinio gedulo scenas memorialiniuose rūmuose, kur Kim Jong Unas guodė susirinkusius žmones ir žemai nusilenkė prie savo tėvo stiklinio karsto.

2011 12 28 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt