ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Sakartvelo opozicija boikotuoja parlamento rinkimų antrą turą
Alfa.lt

Sakartvele šeštadienį vyksta pakartotiniai rinkimai keliose apygardose, tačiau naujame parlamente atsisakanti dirbti opozicija šiuos balsavimus boikotuoja.

Visos opozicinės partijos laiko suklastotais spalio 31 dieną vykusius parlamento rinkimus ir rengia masinius protestus, ragindamos visuotinį balsavimą pakartoti.

Ekspremjero Bidzinos Ivanišvilio vadovaujama valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ šį reikalavimą atmeta ir kategoriškai neigia kaltinimus sukčiavimu per rinkimus.

Opozicijos boikotas galėtų sukelti rimtų abejonių dėl „Sakartvelo svajonės“ legitimumo.

Penktadienį ministras pirmininkas Georgijus Gacharija paragino opozicijos partijas užimti savo vietas naujajame parlamente ir šeštadienį dalyvauti rinkimų antrajame ture, siekiant „sugrąžinti procesus į formalią teisinę sistemą ir formalią politinę platformą“.

Rinkimuose, per kuriuos pagal proporcinę sistemą buvo renkami 120 iš 150 įstatymų leidėjų, „Sakartvelo svajonė“ surinko 48 proc., o opozicijos jėgos – 46 proc. balsų.

Valdantieji pirmajame ture taip pat pasiekė pergalę 13 vienmandačių mažoritarinių apygardų, o likusių 17 mandatų likimas sprendžiamas per antrąjį turą.

Opozicijos kandidatai pareiškė atsisakysiantys savo vietų parlamente.

Prieš rinkimus opozicinės partijos pademonstravo beprecedentę vienybę: eksprezidento Michailo Saakašvilio vadovaujamas Vieningasis nacionalinis judėjimas (VNJ) su mažesnėmis opozicinėmis grupėmis sutarė formuoti koalicinę vyriausybę, jei šios jėgos laimėtų rinkimus.

„Visos [opozicijos] politinės partijos bendrai nusprendė, kad nedirbs naujame parlamente ir nedalyvaus antrajame ture“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš VNJ lyderių Nika Melija.

„Ivanišvilis ir jo partija panaikino rinkimus Sakartvele, o jų kontroliuojama Centrinė rinkimų komisija spalio 31 dieną visiškai suklastojo rinkimų rezultatus“, – pareiškė jis.

„Sakartvelo svajonės“ populiarumas smarkiai priblėso dėl kritiškai vertinamos jos ekonominės politikos ir, daugelio nuomone, atitolimo nuo demokratinio kurso.

Kritikai kaltina B. Ivanišvilį, laikomą įtakingiausiu žmogumi Sakartvele, politinių oponentų persekiojimu. Jie taip pat sako, kad ekspremjeras sukūrė korupcinę sistemą, kurioje privatūs interesai svarbesni už politiką.     

2020 11 21 13:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt