pirmadienis, lapkričio 30 d.
Sakartvelo valdančioji partija skelbiasi laimėjusi rinkimus, opozicija atmeta rezultatus
Alfa.lt

Sakartvelo rinkimų komisijai sekmadienį paskelbus, jog parlamento rinkimuose pirmauja valdančioji partija, opozicinės partijos atsisakė pripažinti išankstinius balsavimo rezultatus ir paragino surengti demonstracijas.

Rinkimai beveik 4 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuolat išprovokuoja masinius protestus. Valdžia tvarkingai buvo perduota tik vieną kartą – po 2012 metais įvykusių parlamento rinkimų.

Suskaičiavus balsus iš daugiau kaip 58 proc. rinkiminių apylinkių, pirmauja valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“, surinkusi 49,32 proc. balsų ir aplenkusi opoziciją, kuri pelnė 44,47 proc. balsų, pranešė centrinė rinkimų komisija.

Valdančiosios partijos lyderis – milijardierius ekspremjeras Bidzina Ivanišvilis – pareiškė, kad jo partija „trečią kartą iš eilės laimėjo rinkimus“.

„Sakartveliečiai išrinko puikią komandą“, – pridūrė jis.

Tačiau opozicijos lyderis, buvęs premjeras Michailas Saakašvilis, kuriam teko bėgti iš šalies, pareiškė, jog „Sakartvelo svajonė“ „masiškai klastoja rinkimų rezultatus“ ir paskelbė „masinę [rėmėjų] mobilizaciją siekiant apginti savo balsus“.

Demonstruodami beprecedentį susiskaldžiusios opozicijos vieningumą, M. Saakašvilio „Vieningasis nacionalinis judėjimas“ ir mažesnės opozicinės partijos prieš kelis mėnesius prieš rinkimus suvienijo jėgas ir drauge metė iššūkį B. Ivanišvilio vadovaujamai valdančiajai „Sakartvelo svajonė“.

B. Ivanišvilio partija yra valdžioje nuo 2012 metų.

Dėl sudėtingų Sakartvelo rinkimų taisyklių galutinė 150 vietų parlamento sudėtis gali paaiškėti tik lapkričio pabaigoje.

Tbilisio Vakarų sąjungininkai atidžiai stebi rinkimus, siekdami pamatyti, ar Sakartvelas pajėgs išsaugoti savo, kaip reto demokratijos pavyzdžio tarp buvusių sovietinių respublikų, reputaciją.

Tarptautiniai stebėtojai iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vėliau sekmadienį surengs spaudos konferenciją, kurioje pateiks išankstinį šeštadienį įvykusio balsavimo įvertinimą.

2020 11 01 16:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt