pirmadienis, gegužės 25 d.
Šanchajuje ir Pekine moksleiviai grįžta į klases
BNS

Kinijos didiesiems miestams pamažu grįžtant į įprasto gyvenimo vėžes, dešimtys tūkstančių moksleivių pirmadienį sugrįžo į mokyklas Šanchajuje ir Pekine po kelis mėnesius trukusio karantino, įvesto siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.

Šanchajuje tęsti mokslus leista progimnazijų ir gimnazijų paskutinių klasių moksleiviams, o Pekine – tik gimnazijų vyresniųjų klasių moksleiviams, kad šie galėtų tęsti pasiruošimą baigiamiesiems egzaminams prieš stojimą į aukštąsias mokyklas.

Kinijai iš esmės pavyko suvaldyti koronaviruso plitimą, tačiau čia vis labiau nerimaujama dėl įvežtinių infekcijos atvejų ir antros susirgimų bangos šalies šiaurės rytuose.

Moksleivis Meng Xianghao sakė, kad po karantino grįždamas į savo mokyklą Pekine ėmėsi papildomų saugumo priemonių.

„Atsinešiau apsauginių veido kaukių, šiukšlių maišų ir dezinfekanto“, – naujienų agentūrai AFP sakė jaunuolis, pirmą kartą po kelių mėnesių pertraukos važiavęs metropoliteno traukiniu.

Mokyklinius sporto kostiumus vilkintys ir veido kaukes dėvintys vaikai į mokyklos pastatą ėjo pro policijos ir pareigūnų patikros postą.

„Džiaugiuosi. Labai seniai mačiau savo klasiokus, – sakė kitas moksleivis, 18-metis Hang Huanas. – Labai jų pasiilgau.“

Prie įėjimo į mokyklą buvo pastatyta palapinė, kurioje budėjo baltu apsauginiu kostiumu vilkintis pareigūnas, o kitas darbuotojas purškė dezinfekantu teritoriją prie mokymo įstaigos vartų.

Nuo sausio visoje šalyje neveikusios arba mokymą tik nuotoliniu būdu vykdžiusios mokyklos praėjusį mėnesį pradėjo pamažu atnaujinti darbą, o Uhane, laikomame naujojo koronaviruso pandemijos pirminiu židiniu, aukštesniųjų klasių moksleiviai į klases turėtų sugrįžti gegužės 6 dieną.

Pekine visiems moksleiviams prie mokyklos vartų bus matuojama temperatūra, be to, jų išmaniuosiuose telefonuose įdiegta speciali programėlė, vertinanti infekcijos pavojų, turi rodyti „žaliąjį“ sveikatos kodą, informavo Kinijos švietimo ir mokslo ministerija.

Pasak ministerijos, kai kurios Pekino mokyklos iš anksto surepetavo atsidarymą su „netikrais“ moksleiviais.

Sveikinimo kalbos

Valstybinio laikraščio „Beijing Daily“ paskelbtoje vaizdo medžiagoje buvo matyti maždaug 49 tūkst. Pekino aukštesniųjų klasių moksleivių, pirmadienį susirinkusių į savo klases. Vienodu atstumu sustatytuose suoluose sėdinčius kaukėtus moksleivius sveikino jų mokytojai.

Filmuotoje medžiagoje matoma, kaip vienoje iš klasių, kurios priekyje esančiame ekrane rodoma prezidento Xi Jinpingo nuotrauka, mokytoja kalbasi su vaikais apie koronaviruso infekcijos COVID-19 pažabojimo svarbą.

Kai kuriose valgyklose moksleiviams sužymėtos sėdimosios vietos, kad būtų išlaikytas mažiausiai vieno metro atstumas.

Pekine tebegalioja griežti suvaržymai, siekiant užkirsti kelią naujam infekcijų protrūkiui. Į sostinę atvykstantiems asmenims taikoma griežta testavimo tvarka ir ilgas karantinavimas.

Šanchajuje kai kurios mokyklos įrengė atskiras erdves izoliuoti moksleivius su pakilusia temperatūra, nurodė Švietimo ir mokslo ministerija.

Pekino moksleivis Xiao Shuhanas naujienų agentūrai AFP sakė manąs, jog net sugrįžus į klases teks laikytis socialinio atstumo.

„Nebegalėsime apkabinti vieni kitų per pečius“, – sakė jis.

Užsitęsęs karantinas tapo didžiuliu iššūkiu paskutinių klasių moksleiviams, besirengiantiems baigiamiesiems egzaminams, kurie yra vienintelis kelias patekti į šalies universitetus ir paprastai būna labai sunkūs.

„Mokykloje atmosfera skatina mokytis, o namuose to nėra“, – sakė 17-metis Wang Yuchenas.

Kinija kovą pranešė, kad šįmet baigiamieji egzaminai vyks mėnesiu vėliau – liepą.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 27 11:17
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt