antradienis, liepos 5 d.
Sankcijos veikia: Rusijos verslai skelbia apie nuostolius, piktinasi valdžios neveiksnumu
Alfa.lt
Unsplash
11,7 proc. visiškai ar iš dalies sustabdė verslą

Sankcijos Rusijai palietė 86,8 proc. Rusijos įmonių, rašoma Rusijos prezidento verslo ombudsmeno Boriso Titovo ataskaitoje.

Remiantis ataskaita, 77,4 proc. įmonių, nukentėjusių nuo sankcijų, sugebėjo prie jų prisitaikyti arba tikėjosi tai padaryti, „tačiau 11,7 proc. to nepadarė ir visiškai ar iš dalies sustabdė verslą“. 67,1 proc. respondentų teigė, kad patiria ekonomikos nuosmukio padarinių.

Tik 10,4 proc. apklaustų verslininkų teigė, kad jų verslas vis dar stabilus ir auga. Tarp problemų, turinčių įtakos verslui, 62,2 proc. respondentų įvardijo paklausos mažėjimą, „po kurio atsirado apyvartinių lėšų ir grynųjų pinigų trūkumas, tiekimo grandinių lūžis ir importo pristatymo sunkumų“.

Daugiau nei 50 proc. verslo atstovų mano, kad Rusijos vyriausybė per mažai daro sprendimus, kad palengvintų sąlygas verslui vykdyti sankcijas, 35 proc. tikina, kad vyriausybės veiksmai yra „ramūs ir efektyvūs“.

Europos Sąjunga priėmė politinį sprendimą Rusijai įvesti naftos embargą. Pagal susitarimą ES uždraus rusiškos naftos importą, kuri tiekiama jūra – tai sudaro 75 proc. Rusijos eksporto.

2022 06 01 13:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt