pirmadienis, liepos 6 d.
Sankt Peterburge sprogimai. Žuvusių ir nukentėjusių skaičius auga
tiesa.com

Sankt Peterburge (Rusija) nugriaudėjo du galingi sprogimai. Pranešama, kad mažiausiai dešimt žmonių žuvo. Daugybė sužeistų.

Remiantis pirminiais pranešimais, sprogimai dieną įvyko metro, viename vagonų, stotyje „Sadovaja“. Taip pat yra žinių, kad dūmai kyla ir iš kito, „Meduza“, stoties.

Jau yra žinių apie dešimt žuvusių žmonių, iš pradžių buvo skelbta, kad sužeistųjų yra apie dviedešimt, tačiau apie 14 val. JK laiku buvo pranešta, kad praėjus valandai po to, kai sprogo kelios bombos, sužeistų žmonių jau yra mažiausiai 50. 

Žinių apie per sprogimus nukentėjusius lietuvius kol kas nėra.

„The Guardian“ paskelbė, kad nugriaudėjo mažiausiai keli sprogimai, kurie buvo vienas po kito. Tiesa, ši informacija nėra oficialiai patvirtinta.

Teigiama, kad aplinkinės metro stotys evakuotos. Galiausiai metro uždarytas visame mieste. 

Tose, kur įvyko sprogimai, šiuo metu daug sužeistųjų. Žmonės guli ant grindinio. Pagalbos tarnybos skuba į vykio vietą.

Antradienį Sankt Peterburgo mieste lankosi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jis po pietų turėjo susitikti su Baltarusijos vadovu Aleksandru Lukašenka.

„Specialiosios tarnybos dirba, jos pateiks savo vertinimą, o miesto ir federalinė valdžia imsis visų priemonių padėti nukentėjusiems bei žuvusiųjų šeimoms. Tai tragiškas atvejis ir dar anksti kalbėti apie priežastis, bet žinoma, visada svarstomos įvairios priežastys, palauksime tyrimo ir bus visi atsakymai“, - susitikime su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka sakė Rusijos lyderis V. Putinas.

Miesto vadovai paskelbė, kad metro stotyse buvo padėti sprogmenys. Kai kuriuose galėjo būti pridėta skeveldrų.  

Socialiniuose tinkluose skelbiama, kad mieste jau trūksta greitųjų, su kuriomis skubama padėti sužeistiesiems.

Šaltiniai pateikia skirtingą informaciją apie sprogimus. Vienų teigimu, sprogmenys detonuoti važiuojančiame traukinyje, atkarpoje tarp „Senaja ploščiad“ ir „Technologičiskij institut“, kitų – bombos sprogo pačiose stotyse.

Video iš įvykio vietos žiūrėkite čia:

2017 04 03 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt