ketvirtadienis, birželio 4 d.
Saudo Arabijoje nužudyto šešiamečio istorija: naujos detalės, per pasaulį nuvilnijo neapykantos banga
tiesa.com
twitter nuotrauka

Vakar pasaulį sukrėtė Saudo Arabijoje įvykęs skandalas, kurio metu šešių metų berniukui stiklo šuke už priklausymą ne tai Islamo atšakai buvo nukirsta galva. Socialiniai tinklai lūžta nuo grasinimų, užuojautos žodžių šeimai ir maldų, galima rasti net pomirtinių vaiko nuotraukų - sparčiai plinta naujas judėjimas #JusticeForZakaria.

Paaiškėjus berniuko tapatybei interneto platybėse plinta jo nuotraukos. Tai buvo dailus, linksmas, visad besišypsantis vaikas vardu Zakaria Al-Jaber.

Paaiškėjo ir naujos įvykio detalės: automobilis, kuriuo privažiavęs žmogus atplėšė nuo mamos Zakarią buvo taksi. Vairuotojo vardas šiuo metu dar nėra žinomas, tačiau Saudo Arabijos valdžios atstovai jau pateikė oficialią versiją, kodėl berniukas buvo brutaliai nužudytas.

Jie teigia, kad taksi vairuotojas kentėjo nuo įvairių psichinės sveikatos sutrikimų. Tokia versija, manoma, bandoma nuraminti pasaulyje kilusią neapykantos bangą nukreiptą prieš Sunni atšakos musulmonų terorizmą prieš Shia atšaką - įvykio liudytojai teigė, kad vos kelios minutės iki atakos berniuko mama buvo paklausta, kokiai atšakai priklauso.

Berniuko mama dėl patirtos psichologinės traumos įvykio vietoje, bandydama išgelbėti sūnų, neteko sąmonės, kai kurių šaltinių teigimu moteris šiuo metu yra slaugoma ligoninėje. Praeivis, bandęs apsaugoti vaiką ir sulaikęs taksi vairuotoją sunkių sužalojimų nepatyrė.

Liudininkas policijai teigė, kad “taksi vairuotojas įvykio vietoje sudaužė stiklinį butelį, kurio šukes tada ir panaudojo perpjauti Zakarijo gerklei”. “Mažiausi karstai yra patys sunkiausi”, - rašė vienas iš #JusticeForZakaria naudotojų Twitter socialiniame tinkle. Shia Teisių Sargyba, įsikūrusi Washington DC, teigė: “jokio įsikišimo ar net reakcijos iš valdžios atstovų kol kas sulaukta nėra.

Saudo Arabijos Shia bendruomenė gedi berniuko kartu su jo tėvais. Šis incidentas - rezultatas prieš Shia nukreipto smurto ir apsaugos stygiaus, dėl kurio kalta vyriausybė. Daugybė Shia ir šiuo metu yra kalėjimuose ir mirties eilėje”

2019 02 10 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt