penktadienis, balandžio 16 d.
Šeimyninis narkokartelio verslas: grožio karalienei, El Chapo žmonai – irgi gresia ilgi metai kalėjime
Alfa.lt

Per artimiausią mėnesį išaiškės, koks likimas laukia vieno didžiausių narkokartelių boso Joaquíno El Chapo Guzmano gražuolės žmonos, pranešė Dailymail.co.uk. Emma Coronel kaltinama narkotikų platinimu ir gali, kaip ir vyras, ilgam likti už grotų JAV kalėjime.

„Atvirai, per anksti kalbėti, – „Telemundo“ televizijai praėjusią savaitę teigė jos advokatas Jeffrey Lichtmanas. – Šiame bylos etape sunku pasakyti, kaip klostysis reikalai. Sakyčiau per 30 dienų bus aiškesnis vaizdas.“

Buvusi grožio karalienė, kuri ištekėjo už El Chapo 18-os metų amžiaus, buvo suimta dar vasario 22 d. Vašingtono oro uoste. Ji apkaltinta dalyvavimu sąmoksle su tikslu platinti kokainą, metamfetaminą, heroiną ir marihuaną Jungtinėse Valstijose.

Anot 31-erių dviejų dukrų motinos advokato, visos galimybės atviros, tarp jų – derybos su JAV valdžia. Tiesa, jis neatskleidė daugiau detalių, ar E. Coronel turi kokios pareigūnams naudingos informacijos apie Sinaolos kartelį, kurį sukūrė jos vyras, o po arešto valdo jo sūnūs iš ankstesnės santuokos bei bendražygis Ismaelis El Mayo Zambada.

Kartu advokatas išlieka optimistu: „Nėra galimybės, kad ji likusį gyvenimą praleis už grotų.“

„Turėkite omeny, kad šiuo atveju, minimali bausmė yra dešimt metų kalėjimo, maksimali – kalėjimas iki gyvos galvos. Bet jos dalyvavimas byloje – minimalus. Net jei tai, ką vyriausybė teigia, yra tiesa, jos vaidmuo yra labai nedidelis“, – teigė J. Lichtmanas, anksčiau atstovavęs El Chapo, kuris 2019 m. buvo nuteistas kalėjimu iki gyvos galvos ir dar 30 metų.

Pasak pareigūnų, 2012-2014 m. E. Coronel perduodavo pranešimus, kad padėtų El Chapo vykdyti narkotikų kontrabandą.

„Žiniasklaida mano, kad ji turi daug informacijos, nes yra ištekėjusi už J. Guzmano. Kiek laiko po vedybų jis praleido kalėjime? Jis telefonu iš kalėjimo jai paslapčių nepasakojo“, – sakė advokatas.

Tiesa, įtariama, kad E. Coronel suvaidino didelį vaidmenį 2015 m. liepą, kai El Chapo pabėgo iš Meksikos kalėjimo per iškastą daugiau nei pusantro kilometro ilgio tunelį bei padėjo planuoti kitą jo pabėgimą, kai 2016 m. sausį vyras vėl buvo sulaikytas.

Pasak „Time“ žurnalo, E. Coronel gimė San Franciske ir turi JAV pilietybę, bet išaugo Meksikoje. 2007 m. ji ištekėjo už El Chapo. Tuomet jai buvo 18 metų, o jam – 50 metų.

„Nemanau, kad ji turėjo galimybę pasakyti: „Ne, aš netekėsiu už tavęs“, – teigė Meksikos žurnalistas Anabelas Hernándezas, atliekantis tyrimus narkokartelių temomis.

Tam tikrą laiko jos tėvas vadovavo Sinaolos kartelio marihuanos kontrabandai į JAV. 2013 m. jis buvo areštuotas Arizonoje.

Labai ilgą laiką nieko apie pačią E. Coronel nebuvo žinoma, išskyrus, kad ji 2007 m. tapo vieno Meksikos miesto grožio karaliene. 2011 m. Los Andžele ji pagimdė dvinukes mergaites.

Kai El Chapo buvo suimtas ir perduotas JAV, ji lankėsi visuose jo teismuose.

2021 03 26 13:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt