antradienis, spalio 19 d.
Seksualinio priekabiavimo skandalas iš Belgijos atsirito ir iki Lietuvos nacionalinio dramos teatro
BNS
Scanpix
Janas Fabre.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pirmadienį pranešė atšaukiantis premjerą „Nakties rašytojas“, nes spektaklio režisieriui Janui Fabre'ui Belgijoje pateikti kaltinimai priekabiavimu.

„LNDT stabdo bendradarbiavimą su režisieriumi, kol teismas priims galutinį sprendimą“, – rašoma teatro pranešime.

Monospektaklio „Nakties rašytojas“ premjera turėjo įvykti spalio 9–10 dienomis.

Teatras pranešė, kad žiūrovai gali grąžinti įsigytus bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus.

LNDT duomenimis, spektaklio autoriui pateikti kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo ir nederamo elgesio, kitų metų kovo ir balandžio mėnesiais byla bus nagrinėjama teisme.

Užsienio žiniasklaida yra skelbusi, jog tyrimas dėl garsaus belgų režisieriaus elgesio pradėtas po 2018 metais paskelbto viešo 20-ies su juo dirbusių aktorių laiško apie nederamą elgesį ir seksualinius pasiūlymus.

Jų teigimu, seksualiniai santykiai pasitelkti kaip būdas atsiskaityti už ilgesnį pasirodymo laiką, o jiems teko nuolat kęsti pažeminimus bei dirbti toksiškoje darbo aplinkoje.

Be kitų kaltinimų, minima, kad J. Fabre kviesdavo atlikėjus į namus, esą pasiruošti pasirodymams, ir mėgindavo užmegzti intymius santykius.

Atlikėjai taip pat minėjo pusiau slaptas J. Fabre fotosesijas, per kurias šokėjams siūlyta narkotikų, kad labiau atsipalaiduotų.

J. Fabre teigė, jog niekada neturėjo tikslo bauginti ar skaudinti žmonių emociškai ar seksualiai, o jo gynėjų teigimu, viešumoje pateikiamas įspūdis neatitinka tikrovės.

Paaiškėjus šiai istorijai, ir daugiau įstaigų nutraukė savo bendradarbiavimą su choreografu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 04 17:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt