antradienis, rugpjūčio 11 d.
Seniausios pasaulio moters paslaptis – paprasta
tiesa.com

Amerikietei Susannah Mushatt Jones 116-lika ir ji tituluojama seniausia moterimi pasaulyje. Jai dažnai tenka atsakyti į klausimą apie savo ilgaamžiškumą. Moteris įsitikinusi, kad tiek metų jai padėjo sulaukti “daug valandų miego” ir kasdieniniai pusryčiai, kuriems ji valgo keptą šoninę ir kiaušinius su kukurūzų koše.

Tiesa, kaip rašė independent.co.uk, moteris niekada negėrė ir nerūkė, be to ji savo dienas leidžia apsupta meilės ir pozityvios energijos.

Dabar senolė beveik negirdi ir nemato, tačiau ji gali gana laisvai judėti ir nevartoja beveik jokių vaistų.

S. M. Jones gimė Alabamos valstijoje nedideliame Montgomerio miestelyje 1899-aisiais. Ten ji lankė tik juodaodėms mergaitėms skirtą mokyklą. 1922-aisiais, baigusi vidurinę, jauna mergina kartu su šeima skynė medvilnę laukuose.

116-ikos moteris puikiai prisimena, jog visuomet svajojo būti mokytoja. S. M. Jones buvo įstojusi į Taskigio institutą, tačiau mokytojų programos jai taip ir neteiko laimė studijuoti, nes tėvai neišgalėjo sumokėti už mokslus.

Iš Alabamos moteris persikėlė pirmiausia į Naująjį Džersį, vėliau į Niujorką, kur dirbo namų tvarkytoja ir aukle turtingose šeimose.

Seniausia šių dienų pasaulio gyventoja pasakojo, kad buvo ištekėjusi kartą ir santuokoje pragyveno penkerius metus. Vaikų su vyru neturėjo, nors pati buvo kilusi iš labai gausios šeimos: turėjo vienuolika brolių ir seserų. Tad dabar gyvena apsupta daugybės sūnėnų ir giminačių.

Žiniasklaidos teigimu, amerikeitė S. M. Jones gali tapti ilgiausiai pasaulyje gyvenusiu žmogumi, jeigu išgyvens dar šešerius metus.

2015 10 27 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt