penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Seulas susirūpinęs dėl pranešimų apie galimą radiacijos nuotėkį Šiaurės Korėjoje
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Pietų Korėja analizuoja vandens mėginius, surinktus prie jūrinės sienos su Šiaurės Korėja, žiniasklaidai paskelbus pranešimų apie galimą radioaktyvių atliekų nuotėkį iš kaimyninės valstybės urano gamybos įmonės į Geltonąją jūrą, trečiadienį pranešė Suvienijimo ministerija Seule.

„Žiniasklaidai paskelbus šių pranešimų tarnybos analizuoja jūros vandens (mėginius), penktadienį ryte surinktus prie šiaurinės skiriamosios linijos“, – per įprastą konferenciją sakė Suvienijimo ministerijos atstovas Lee Sang-minas.

„Tikrinimo rezultatams gauti prireiks apie dviejų savaičių“, – pridūrė jis. Anksčiau šį mėnesį Laisvosios Azijos radijas (Radio Free Asia, RFA), remdamasis iš palydovų padarytomis nuotraukomis, pranešė, kad iš urano koncentrato gamyklos Pjongsane, esančiame Šiaurės Hvanghės provincijoje, galimai nutekėjo radioaktyvių atliekų, Rjesongango upe pasiekusių Geltonąją jūrą.

Antradienį tinklalapis „38 North“ nurodė, kad pranešimas apie teršalų nuotėkį iš Pjongsano įmonės yra „tiksli“. „Galbūt dar svarbiau negu poveikis aplinkai, šios įmonės darbas yra dar vienas požymis, kad Pchenjanas tęsia ir skiria prioritetą programai, skirtai gaminti smarkiai prisotintą uraną branduoliniams ginklams“, – rašo „38 North“.

2019 08 28 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt