antradienis, rugsėjo 29 d.
Šiaurės Kalifornijos gaisras pagaliau suvaldytas
tiesa.com

Didžiulis miško gaisras, Kalifornijos šiaurėje nusinešęs dešimtis gyvybių ir sunaikinęs tūkstančius namų, pagaliau buvo suvaldytas, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Vadinamasis Kemp Kriko gaisras siautėjo daugiau kaip dvi savaites.

Daugiausiai aukų per pastarąjį šimtmetį pareikalavęs JAV gaisras nusinešė mažiausiai 85 gyvybes. Dingusių žmonių sąraše šiuo metu yra 249 pavardės. Dingusiųjų pastarosiomis dienomis sumažėjo, nes pareigūnai patvirtino, kad kažkiek šiame sąraše buvusių žmonių yra gyvi.

Komandos vis dar ieško žmonių palaikų tarp nuolaužų ir pelenų.

Gaisras prasidėjo lapkričio 8 dieną po sausros perdžiūvusiose Siera Nevados kalnų prieškalnėse ir greitai apėmė 620 kv. km plotą. Per vieną dieną ugnis sunaikino beveik visą Paradaiso miestą.

Sudegė beveik 19 tūkst. pastatų, daugiausia namų.

Ugniagesiams padėjo tai, kad praėjusią savaitę pirmą kartą nuo gaisro pradžios nemažai palijo. Pirmoji reikšminga Kalifornijos žiemos audra per tris dienas į gaisro rajoną atnešė maždaug 18 cm kritulių.

Tuo tarpu Pietų Kalifornijoje vis daugiau gyventojų grįžta į rajonus, evakuotus per kitą gaisrą. Darbuotojai atnaujino elektros ir dujų tiekimą, telefono ryšį.

Per šio gaisro piką savo namus buvo palikę 250 tūkst. žmonių. Dvi savaites siautęs gaisras buvo visiškai suvaldytas lapkričio 21 dieną.

Per jį žuvo trys žmonės, buvo sunaikinti 1 643 pastatai, nurodė pareigūnai.

2018 11 26 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt