ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Šiaurės Korėja: J. Bidenas vykdo „priešišką politiką“ ir sulauks atsako
BNS

Šiaurės Korėja sekmadienį apkaltino JAV prezidentą Joe Bideną vykdant priešišką politiką, atmetė „melagingą“ Amerikos diplomatiją ir įspėjo dėl atsako.

J. Bidenas trečiadienį sakė, kad jo administracija spręs Pchenjano branduolinės programos keliamą grėsmę „diplomatija ir ir griežtu atgrasymu“.

Penktadienį Baltieji rūmai sakė, kad peržiūrėjus vykdomą politiką prezidentas neatmeta derybų su Šiaurės Korėja dėl denuklearizacijos, bet Pchenjanas pareiškė, kad J. Bidenas padarė „labai šiurkščią klaidą“.

„Jo pareiškimas aiškiai atspindi jo ketinimą toliau vykdyti priešišką politiką KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) atžvilgiu , kaip JAV darė daugiau nei pusę amžiaus“, – sakoma oficialiosios naujienų agentūros KCNA paskelbtame Užsienio reikalų ministerijos pareigūno Kwon Jung Guno pareiškime.

„Tai, ką JAV vadina „diplomatija“ yra melaginga iškaba jų priešiškiems veiksmams pridengti, o „atgrasymas“...  – tiesiog būdas kelti branduolinę grėsmę KLDR, – pareiškė Kwon Jung Gunas. – Dabar, kai paaiškėjo naujosios JAV politikos KLDR atžvilgiu pagrindinė mintis, būsime priversti siekti atitinkamų priemonių.“

Baltieji rūmai penktadienį nurodė, kad jų tikslas išlieka „visiška Korėjos pusiasalio denuklearizacija“.

J. Bideno spaudos sekretorė Jen Psaki neminėjo, kokią diplomatinę iniciatyvą tai galėtų reikšti, bet užsiminė, kad prezidentas pasimokė iš savo pirmtako Donaldo Trumpo, bandžiusio bendrauti su Šiaurės Korėjos vadovybe ir spręsti šios šalies branduolinių ginklų programos klausimą, patirties.

Tačiau J. Psaki pridūrė, kad Vašingtonas „nesutelks dėmesio į kokio nors grandiozinio sandėrio pasiekimą“, tikriausiai turėdama galvoje itin platų susitarimą, apie kurį D. Trumpas užsiminė susitikęs su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

Baltieji rūmai taip pat nesilaikys nedraugiškesnės buvusio prezidento Baracko Obamos pozicijos, sakė J. Psaki.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 02 15:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt