ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Šiaurės Korėja pasirengusi branduoliniam smūgiui
tiesa.com

Neapykantos Jungtinėms Amerikos Valstijoms neslepianti Šiaurės Korėja pademonstravo, jog yra pasirengusi smogti savo didžiausiam ideologiniam priešui.

Minint 105-ąsias šalies įkūrėjo Kim Il-sung gimimo metines sostinėje Pchenjene surengtas didžiulis karinis paradas, kuriuo norima pademonstruoti turimą jėgą ir aiškiai siųsti žinią, jog yra pasirengusi reaguoti visomis priemonėmis įskaitant ir branduolinį ginklą.

Taip pat baiminamasi, jog dabartinis valstybės lyderis Kim Jong-un’as ruošiasi dar vienam branduoliniam bandymui: spėjama, jog korijiečiai kuria raketą, galinčią branduolinį ginklą nunešti ir mesti ant JAV teritorijos.

Reaguodama į galimus bandymus JAV į regioną pasiuntė savo lėktuvnešį.

Š. Korėja šį žingsnį laiko provokacija ir perspėjo į jį reaguosianti.

„Į karą reaguosime karu, branduoline ataka – į branduolinę ataką“, – pareiškė Choe Ryong-hae, antras pagal galią pareigūnas šalyje.

Uždara Š. Korėja nesileidžia į kalbas su pasaulio bendruomene, ekonominių sunkumų kamuojama valstybė didžiąją dalį resursų skiria karinei pramonei, nors gyventojai yra spaudžiami gausybės socialinių ir finansinių problemų.

Tuo tarpu maža grupė šalį valdančių ir griežtai kontroliuojančių žmonių gyvena ne tik pasiturinčiai, bet ir prabangiai, o dėl visų Š. Korėjos bėdų kaltę verčia JAV.

Neprognozuojama valstybė turi tikrai gausią armiją, kurios arsenale yra ne tik branduolinis, bet ir cheminis ginklas, todėl ji laikoma itin pavojinga pasaulio bendruomenei, Š. Korėja jau gali paleisti raketas, kurios branduolinį ginklą nunešti iki kaimyninės Pietų Korėjos bei Japonijos.

2017 04 15 13:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt