penktadienis, spalio 7 d.
Šiaurės Korėja sklaido gandus: esą ginklų Rusijai netiekė
Alfa.lt
Scanpix
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Un ir Rusijos prezidentas V. Putinas

Šiaurės Korėja pranešė, jog niekada nepardavė ginklų Rusijai ir neplanuoja to daryti, nors, JAV duomenimis, Maskva kreipėsi į Pchenjaną dėl karinių atsargų papildymo. Apie tai rašo BBC.com.

JAV pareigūnai atskleidė, jog Rusija iš Šiaurės Korėjos perka raketas bei artilerijos sviedinius. Amerikiečių ekspertų duomenimis, rusų bendradarbiavimas su Šiaurės Korėja bei tariamas ginklų pirkimas iš Irano, rodo, jog Vakarų sankcijos trukdo Rusijai kovoti kare Ukrainoje.

Kaltina JAV ir kitus

Maskva paneigė kaltinimus dėl ginklų pirkimo. Anot jų, bet koks ginklų judėjimas tarp abiejų valstybių pažeistų Jungtinių Tautų (JT) sankcijas.

Ketvirtadienį Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos priemonės „KCNA“ paskelbtame pareiškime neįvardytas Šiaurės Korėjos gynybos ministerijos pareigūnas teigė: „Mes niekada neeksportavome ginklų ar šaudmenų į Rusiją ir neplanuojame jų eksportuoti“, – pabrėžė pareigūnas.

Taip pat jis apkaltino JAV ir kitas priešiškas jėgas skleidžiant gandus dėl noro pasiekti žemus politinius bei karinius tikslus.

Abejoja turimais duomenimis

Rugsėjo pradžioje JAV valstybės departamento atstovas spaudai pareiškė, jog Rusijos pirkiniai iš Šiaurės Korėjos gali tiesiogiai apimti milijonus šovinių, raketų ir artilerijos sviedinių.

Vėliau Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Džonas Kirbis suabejojo pareiškimu ir teigė, jog minėtų valstybių pirkimai dar nebaigti ir nėra jokių įrodymų, leidžiančių manyti, kad ginklai naudojami kare Ukrainoje.

JAV pareigūnų duomenimis, kai į Rusiją buvo pristatytos pirmosios Irane pagamintų bepiločių orlaivių siuntos, Iranas taip pat neigė bet kokią veiklą, susijusią su Rusija.

2022 09 23 14:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt