šeštadienis, gruodžio 5 d.
Šiaurės Korėja tampa neprognozuojamai pavojinga
tiesa.com

Ankstų antradienio rytą iš Šiaurės Korėjos paleista raketa praskriejo virš šiaurinės Japonijos dalies, jos gyventojai paraginti slėptis.

Iš Šiaurės Korėjos sostinės Pchenjano paleista raketa apie 6 val. ryte praskriejo virš Japonijai priklausančios Hokkaido salos, skilo į tris dalis ir nukrito į Ramųjį vandenyną už maždaug 1,1 tūkst. kilometrų nuo salos krantų.

Netoli šio vietos šiomis dienomis baigėsi bendros Japonijos ir JAV karinės pratybos.

Japonijos premjeras Shinzo Abe tokį korijiečių veiksmą pavadino beprecendenčiu ir keliantį grėsmę šalies gyventojams, kuriuos paragino ieškotis slėptuvių.

Premjeras taip pat telefonu susisiekė su užsienio šalių lyderiais, manoma, kad dėl šio atvejo bus šaukiamas neeilinis Jungtinių Tautų posėdis.

Iš Šiaurės Korėjos paleista ir apie 2,7 tūkst. kilometrų nuskriejusi raketa įrodė, kad šios izoliuotos valstybės grėsmingos kalbos apie „triuškinamus smūgius priešams“ nėra iš piršto laužtos. Baiminamasi, kad nuo tarptautinės bendruomenės atsiskyrusi šalis turi branduolinį ginklą, kurį raketos gali nunešti iki Japonijos ir net vakarinių JAV krantų.

Ne viena Šiaurės Korėjos lyderių karta Japoniją ir JAV laiko ideologiniais priešais.

Apytikslė raketos skriejimo trajektorija:

[8140]

2017 08 29 08:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt