šeštadienis, sausio 23 d.
Šiaurės Sibire lavinai nuslinkus ant turistinės bazės žuvo mažiausiai trys žmonės
Alfa.lt

Rusijos šiaurėje trys žmonės žuvo praeitą naktį lavinai nuslinkus ant vieno slidinėjimo kurorto, esančio maždaug už 16 km į šiaurės rytus nuo Norilsko miesto, šeštadienį pranešė tarnybos.

Rusijos tyrimų komiteto Krasnojarsko srities ir Chakasijos regioninio padalinio atstovai sakė, kad gelbėtojai iš po sniego ištraukė negyvą vyrą, o anksčiau buvo rasti negyvi 38 metų motina ir jos pusantrų metų vaikas.

Be to, po sniegu buvo rastas gyvas vienas 14-metis; jis išvežtas gydyti į Norilsko ligoninę sunkios būklės.

Tyrimų komiteto pareigūnai sakė, kad išgelbėtas paauglys priklauso tai pačiai šeimai, kaip ir žuvusi motina su vaiku. Rastas žuvęs vyras yra 45 metų šios šeimos tėvas.

Pasak pareigūnų, pranešimas apie laviną, smogusią slidinėjimo kurortui „Otdelnaja gora“, esančiam šalia Talnacho miestelio, buvo gautas apie 0 val. 30 min. vietos (penktadienį 19 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Pareigūnai iškėlė baudžiamąją bylą dėl žmonių žūties ir sužalojimo.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos paskelbtame pranešime matyti gelbėtojai, kasantys sniegą nuo lavinos palaidoto pastato.

Ministerijos regioninis padalinys šeštadienį ryte informavo, kad visi dingę žmonės yra rasti ir kad paieškų bei gelbėjimo misija baigiama.

Savanoris gelbėtojas Maksimas Inichovas sakė žurnalistams, kad bazės pastatai nelaimės metu buvo tušti, išskyrus vieną namelį, kuriame gyveno slidininkų keltuvo operatorius Vladas Popovas, jo žmona ir du vaikai.

„Pas mus kilo labai smarki pūga, todėl šiandien slidinėjimo kurorte buvo labai mažai atostogautojų“, – televizijai „Rossija 24“ sakė M. Inichovas.

Šiauriausias didelis Rusijos miestas Norilskas yra už 2 878 km į šiaurės rytus nuo Maskvos. Šiame regione dažnos didelės sniego audros. Per vieną praeitą mėnesį kilusią pūgą vėjo gūsių greitis siekė 27 metrus per sekundę.

Rusijos kalnuose lavinos žmonių gyvybių nusineša neretai.

2019 metų pavasarį Altajaus kalnuose per sniego griūtį žuvo septyni alpinistai.

2021 01 09 12:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt