trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Sidnėjuje tūkstančiams gyventojų įsakyta evakuotis dėl potvynių
BNS
Twitter
Potvynis Kamdene, viename iš Sidnėjaus rajonų.

Sidnėjuje tūkstančiams gyventojų sekmadienį buvo įsakyta evakuotis, nes didžiausią šalies miestą merkė smarkios liūtys, o jo apylinkes užliejo potvyniai.

Visame mieste buvo atkirsta kelių, o valdžios institucijos pranešė, kad vakarinėje Sidnėjaus dalyje, kurią kovą buvo užliejęs smarkus potvynis, galioja mažiausiai 18 įsakymų evakuotis.

„Tai gyvybei pavojinga ekstremali situacija“, – žurnalistams sakė Naujojo Pietų Velso valstijos skubios pagalbos tarnybų ministrė Stephanie Cooke.

Klimato kaita Australiją palietė itin skaudžiai: pasaulyje keičiantis oro sąlygoms, vis dažniau pasitaiko sausrų, gyvybių pareikalaujančių krūmynų gaisrų, Didžiojo barjerinio rifo blukimo atvejų ir potvynių.

Ateinančiomis dienomis laukiama dar ekstremalesnių orų. S. Cooke apibūdino potvynius kaip „sparčiai besikeičiančią situaciją“ ir perspėjo, kad žmonės turėtų būti „pasirengę greitai evakuotis“.

Pasak jos, miesto Voragambos užtvanka pradėjo išsilieti ankstyvą sekmadienio rytą – gerokai anksčiau, nei prognozavo pareigūnai.

Tuo metu Sidnėjaus pietvakariniame priemiestyje Kamdene, kur gyvena daugiau kaip 100 000 žmonių, potvynio vanduo užliejo vietos parduotuves ir degalinę.

S. Cooke paprašė žmonių, gyvenančių 500 km ilgio Australijos rytinės pakrantės ruože į šiaurę ir į pietus nuo Sidnėjaus, apsvarstyti galimybę atšaukti moksleivių atostogų kelionių planus dėl oro sąlygų.

Pasak jos, per praėjusią parą gelbėjimo tarnybos atliko 29 gelbėjimo darbus dėl potvynių ir buvo iškviestos daugiau nei 1 400 kartų.

Kovą rytinėje pakrantėje įvykęs potvynis, kurį sukėlė smarkios audros, nusiaubusios Sidnėjaus vakarus, nusinešė 20 gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 03 08:35
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt