ketvirtadienis, sausio 27 d.
Šiemet daugiau nei 10 tūkst. migrantų nelegaliai pateko į Vokietiją iš Baltarusijos
Alfa.lt
BNS foto
Migrantai

Vokietijos policija praneša, kad per Lenkiją iš Baltarusijos šiemet į Vokietiją pateko daugiau nei 11 tūkst. migrantų, skelbia „Reuters“.

Dauguma nelegalių migrantų, kertančių Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos sieną, siekia pakliūti į Vokietiją, kuri pastaraisiais mėnesiais sustiprino policijos patikrinimus pasienyje su Lenkija.

Vokietijos federalinės policijos pranešime teigiama, kad šiais metais buvo apie 11 tūkst. neteisėtų atvykimų „susiję su Baltarusija“, o daugiau nei 95 proc. šių atvejų įvyko rugpjūčio–lapkričio mėnesiais.

Policija nurodė, kad pastebima nelegalių sienos kirtimų mažėjimo tendencija – gruodį užregistruota 470 atvejų, palyginti su daugiau nei 8 tūkst. spalio ir lapkričio mėn.

Pagal Vokietijos įstatymus prieglobsčio prašantiems migrantams leidžiama likti šalyje, kol bus išnagrinėtas jų prašymas.

Gruodį sumažėjęs migrantų skaičius gali atspindėti politikos pasikeitimą Baltarusijoje po to, kai Aliaksandro Lukašenkos režimui buvo pritaikytas penktasis Europos Sąjungos sankcijų paketas, kuriuo taip pat buvo daromas spaudimas trečiosioms šalims sustabdyti migrantų srautus.

Baltarusijos valdžia išvalė laikinąsias migrantų stovyklas pasienyje ir apie 2 tūkst. žmonių perkėlė į sandėlį, paverstą prieglauda. Keli tūkstančiai irakiečių taip pat grįžo namo repatriacijos skrydžiais.

Lenkija taip pat ėmėsi veiksmų reaguodama į migrantų krizę, įskaitant spygliuotos vielos tvoros pastatymą ir tūkstančių kareivių telkimą prie savo 400 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija.

2021 12 28 14:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt