pirmadienis, sausio 17 d.
Sieną šturmavę migrantai sužeidė lenkų karį
BNS
Scanpix

Vienas Lenkijos karys buvo sužeistas sekmadienį ryte grupei migrantų pabandžius prasiveržti į šalies teritoriją per sieną su Baltarusija, pranešė pareigūnai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos „Twitter“ pranešime sakoma, kad incidentas įvyko ties Čeremchos pasienio užkarda Palenkės vaivadijoje.

„Šiandien ruože, saugomame Sienos apsaugos tarnybos Čeremchos užkardos [pareigūnų], 55 agresyviai nusiteikusių asmenų grupė jėga veržėsi per sieną. Vienam Lenkijos kariuomenės kariui į veidą pataikė akmuo. Tarnybos... suteikė pirmąją pagalbą įvykio vietoje“, – nurodė pasieniečiai.

Tūkstančiai migrantų iš Vidurinių Rytų, įskaitant daug Irako autonominio Kurdistano regiono gyventojų, praeitą mėnesį buvo įstrigę stovykloje prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Jų pastangos neteisėtai patekti į Europos Sąjungos teritoriją kursto įtampą tarp Vakarų šalių ir Baltarusijos bei ją remiančios Rusijos.

Tačiau Lietuva, Lenkija ir Latvija sugriežtino savo sienų apsaugą, pasienyje dislokavo kariuomenę ir nuteisė pjaunančios vielos užtvaras, kad sustabdytų iš Baltarusijos nelegaliai sieną kertančius migrantus.

Lenkija ėmėsi griežčiausių priemonių migrantams sustabdyti. Ji kriminalizavo neteisėtą sienos kirtimą ir pasienio regione įvedė nepaprastąją padėtį, sutelkė tūkstančius policininkų ir karių.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą.

Baltarusija tokius kaltinimus atmeta ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias Lenkiją, Lietuvą bei Latviją.

Lenkijos sienos apsaugos tarnyba nurodė, kad per šeštadienį buvo apgręžti 52 sieną mėginę neteisėtai kirsti asmenys.

Nuo šių metų pradžios Valstybės sienos apsaugos tarnyba užfiksavo beveik 40 tūkst. bandymų neteisėtai pereiti Lenkijos ir Baltarusijos sieną. Lapkritį tokių bandymų buvo 8,9 tūkst., spalį – 17,5 tūkst., rugsėjį – 7,7 tūkst., rugpjūtį – apie 3 500.

Lenkijos užsieniečių sulaikymo centruose dabar laikomi 1 827 asmenys. Apie 55 proc. šių migrantų siekia prieglobsčio Lenkijoje, o kiti laukia repatriacijos į savo šalis.

Praeitą savaitę ES paskelbė jau penktą sankcijų Baltarusijai paketą, nukreiptą prieš asmenis ir subjektus, kaltinamus prisidėjus prie „hibridinės atakos“ prieš Bendriją pasitelkiant migrantus. Praeitą ketvirtadienį sankcijų Baltarusijos pareigūnams, organizacijoms ir įmonėms taip pat paskelbė Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Kanada.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 12 14:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt