penktadienis, gegužės 29 d.
Situacija JAV dramatiškai blogėja: užsikrėtusiųjų koronavirusu jau daugiau nei 300 tūkst.
BNS

Jungtinėse Valstijose patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius viršijo 300 000, užfiksuota per 8 100 mirčių, šeštadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Baltimorėje įsikūręs universitetas, kaupiantis duomenis apie koronavirusą, nurodė, kad JAV patvirtinta mažiausiai 300 915 užsikrėtimo ir 8 162 mirties atvejai. 

D. Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“ 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo amerikiečius rengtis „labai siaubingam“ mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui artimiausiomis dienomis, o britų karalienė Elizabeth II sekmadienį turi pasakyti retą kalbą, kuria sieks sutelkti pandemijos smarkiai veikiamą Jungtinę Karalystę. 

Tuo metu mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius visame pasaulyje viršijo 60 tūkst.; Europa išlieka labiausiai pandemijos veikiamu regionu. Maždaug pusė visos žmonijos toliau gyvena vienokio ar kitokio karantino sąlygomis. 

Šiuo metu pasaulyje patvirtinta daugiau kaip 1,2 mln. užsikrėtimo Kinijoje praėjusių metų pabaigoje atsiradusiu koronavirusu atvejų, o maždaug 65 tūkst. žmonių mirė, rodo Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto skaičiai.

D. Trumpas sakė, kad Jungtinėse Valstijose prasideda „laikas, kuris bus labai siaubingas“, su „tam tikrais labai blogais skaičiais“.

 „Tai turbūt bus sunkiausia savaitė, – sakė jis Baltuosiuose rūmuose. – Bus daug mirčių.“ 

Tuo pačiu metu prezidentas pabrėžė, kad šalis, kur užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 300 tūkst., negali būti uždaryta amžinai.

 „Mažinimo priemonės tikrai veikia, bet, vėlgi, mes nenaikinsime savo šalies, – sakė jis. – Kartojau tai nuo pradžių: vaistas negali būti blogesnis už problemą.“ 

Europoje nuo COVID-19 mirė daugiau kaip 45 tūkst. žmonių. JK paskelbė naują rekordinį mirties atvejų vienos paros skaičių, kuris bendrą koronaviruso aukų skaičių šalyje padidino iki 4,3 tūkstančio. 

Užsikrėtimo atvejų JK yra beveik 42 000. Karalienė Elizabeth II sekmadienį paskelbs ypatingąjį kreipimąsi į Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos žmones dėl koronaviruso pandemijos, penktadienį pranešė Bakingamo rūmai. 

Kalboje monarchė turi paraginti žmones stoti prieš koronaviruso iššūkį, be to, asmeniškai padėkos kovos su pandemija fronto linijoje esantiems sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams. 

„Tikiuosi, kad tolesniais metais visi galės didžiuotis tuo, kaip jie reagavo į šį iššūkį“, – pasakė karalienė, kurios kalbos ištraukos buvo paskelbtos šeštadienį. 

Pandemija smarkiai veikia pasaulio ekonomiką, labai kenčia verslas, žmonės priversti likti namie, kad padėtų stabdyti viruso plitimą. 

Vyriausybės parengė didžiules, beprecedentes ekonomikos skatinimo programas, bet ekonomistai perspėja, kad krizė galėtų padidinti skurdą milijonams žmonių netekus darbo. 

Neturtingos ekonomikos, tokios kaip Irakas, laikosi sunkiai, labdaros organizacijos ir savanoriai rengiasi tiekti maistą neturtingiesiems.

 „Tai pavojingiau už „Daesh“, – sakė irakiečių savanoris Mustafa Issa (Mustafa Isa), paminėdamas džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ (IS), kuri 2014 metais buvo užėmusi trečdalį šalies teritorijos. 

2020 04 05 13:57
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt