trečiadienis, spalio 5 d.
Šių metų „Apple“ derlius: internautai pyksta, kad „iPhone 14“ – tik pervadintas „iPhone 13“, bet „Apple“ turi savo versiją
Agnė Baltrūnaitė
Scanpix
„iPhone 14“

Kasmet rugsėjį pasitinkame ne tik su obuolių derliumi, bet ir su „Apple“ produkcijos naujienomis. Šiemet korporacija pristatė keletą naujų įrenginių, dėl kurių kilo nemažai diskusijų.

Iki šiol didžiausią korporacijos „Apple“ pelno dalį sudaro „iPhone“ pardavimai, todėl korporacija kasmet stengiasi bet kokias būdais nustebinti mobiliųjų technologijų naudotojus. Pasirodžius pirmosioms naujienoms apie „iPhone 14“, kilo nemažai internautų pasipiktinimo. Anot jų, korporacija pristatė naują, tačiau seno modelio išmanųjį telefoną.

Kritikos strėlės iš S. Jobso dukros

Rugsėjo pradžioje milijoninei pasaulio auditorijai buvo pristatyta naujausia išmaniojo telefono „iPhone“ versija. Remiantis Theguardian.com duomenimis, „iPhone 14 Pro“ nepradžiugins nauju dizainu, tačiau užtikrins saugumą. Taip pat telefono ekrane bus galima nuolatos stebėti laiką bei pranešimus ir fotografuoti naudojantis 48 megapikselių raiškos kamera.

Naujausio „iPhone“ modelio pagrindiniai privalumai nėra naujiena telekomunikacijos pasaulyje. Jau daugelį metų „Samsung“ siūlo „Android“ telefonus, kurių ekranuose taip pat įmanoma stebėti pranešimus, laiką, o akimirkas įamžinti naudojant 48 MP turinčią kamerą. Pavyzdžiui, telefonas „Samsung Galaxy A41“ – beveik naujausio „iPhone“ modelio analogas.

Be to, „iPhone 14“ pasižymi ne tik konkurentų kuriamų telefonų savybėmis, bet ir yra panašus į anksčiau „Apple“ pristatytus išmaniojo telefono modelius. Theguardian.com duomenimis, naujausio „iPhone“ modelio dizainas yra panašus į prieš dvejus metus pristatytą „iPhone 12“ ar į praėjusių metų korporacijos naujieną „iPhone 13 Pro“.

Dėl „iPhone“ modelių panašumų internautai tyčiojosi socialiniuose tinkluose. Kritikos strėlės nuskriejo ir iš Steve'o Jobso dukros Evos Jobs. „Aš atnaujinau „iPhone 13“ į „iPhone 14“, kai „Apple“ paskelbė naujieną“, – socialiniame tinkle instagrame dalydamasi nuotrauka šaipėsi mergina.

Nesiūlo tik funkcijų

„iDeal“ rinkodaros vadovas Dovydas Bubliauskas patikino, jog „Apple“ savo vartotojams siūlo ne „specifikacijas“ ar „megapikselius“, o inovacijų pritaikymą realaus gyvenimo aplinkoje.

„iPhone 14“ išmaniojo telefono versija – natūrali modelio evoliucija palyginti su „iPhone 13“.

Tačiau minėti modeliai yra panašiausi įdiegtu lustu. Sprendimas reikšmingai nekeisti lusto buvo priimtas dėl dviejų priežasčių – sudėtingos lustų situacijos pasaulyje ir jau sukurto „Apple“ lusto greičio. Be to, amortizuojant lustų trūkumą, naujausi įrenginiai pasiekia savo vartotojus laiku, o jų kaina – beveik tokia pat kaip pernai“, – komentavo D. Bubliauskas.

„iDeal“ rinkodaros vadovas pridūrė, jog naujausią išmanųjį telefono modelį lyginti su „iPhone 12“ taip pat būtų neteisinga. „Jie yra panašūs tik išoriškai, tačiau technologiškai visiškai skirtingi“, – pabrėžė D. Bubliauskas.

Išskirtinis dėmesys kelioms funkcijoms

D. Bubliauskas patvirtino, jog naujasis „iPhone 14“ nuo pirmtako skiriasi RAM apimtimi, greitesne grafika, tačiau turi ir kitų išskirtinių savybių. „Esminiai „iPhone 14“ patobulinimai išplėtė filmavimo ir fotografavimo galimybes. O tai, remiantis apklausomis, yra pačios svarbiausios funkcijos visiems išmaniųjų įrenginių vartotojams.

Taigi, naujausiame modelyje buvo įdiegtas naujas sensorius, algoritmai, pagerintas „Cinematic“ režimas, palaikantis 4K HDR raišką. Taip pat „iPhone 14“ turi iš esmės pakeistą ekraną. Vietoje ankstesniuose modeliuose buvusios srities su įdiegta kamera, „Face ID“ autentifikavimo ir dinamikos moduliu atsirado „sala“. Toks pokytis nėra tik kosmetinis, išorinis. Visa „iOS“ vartotojo sąsaja (angl. interface) perdaryta taip, kad vartotojui naudotis įrenginiu būtų dar patogiau“, – naujausio „iPhone“ modelio savybes atskleidė „iDeal“ rinkodaros vadovas.

D. Bubliauskas patikino, jog dar daugiau pasikeitimų bus galima įžvelgti „iPhone 14 Pro“, „iPhone 14 Pro Max“ modeliuose bei kituose „Apple“ įrenginiuose. Pavyzdžiui, kuriant naujausias „Apple“ ausines „Airpods Pro 2“ didžiausias dėmesys buvo skiriamas garso kokybei: gerokai pagerintas aktyvus triukšmo slopinimo ir foninį garsą praleidžiančio klausymosi režimas.

2022 09 16 09:51
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt